Kızıl elma söylemi/ Kızıl elma nedir?/"İstikamet neresi?" sorusuna "Kızıl elma" yanıtı gelmişti! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Kızıl elma söylemi/ Kızıl elma nedir?/”İstikamet neresi?” sorusuna “Kızıl elma” yanıtı gelmişti!

"Kızıl elma"
"Kızıl elma"

Türkiye’de iktidar, bu yılki Malazgirt Zaferi yıldönümü kutlamaları kapsamında kızıl elma söylemine yoğun olarak başvurdu.

BBC’de yer alan habere göre; 2018 yılında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’na katılan bir asker, kendisine yöneltilen “İstikamet neresi?” sorusuna “Kızıl elma” yanıtını vermişti.

kendisine yöneltilen “İstikamet neresi?” sorusuna “Kızıl elma” yanıtını verdi

O günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir konuşmasında bu askerin sözlerini hatırlatıp, “Evet, bir kızıl elmamız var.

Biz o hedefe doğru gidiyoruz” demişti. Kızıl elma ile neyin kastedildiği o günlerde tartışma konusu olmuş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, şu yorumu yapmıştı: “Bugün, 2018 yılında kızıl elma; Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarıyla beraber barış, huzur içerisinde, refah içerisinde ve bağımsız bir şekilde yaşaması hedefidir.

” Kızıl elma kavramı iki yıl sonra, bu kez Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın hazırladığı bir kliple yeniden gündeme geldi.

Denizli Oto Ekspertiz