Kocaeli Dilovası ve Denizli Çivril'de millet bahçeleri hayata geçiriliyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Kocaeli Dilovası ve Denizli Çivril’de millet bahçeleri hayata geçiriliyor

Kocaeli Dilovası ve Denizli Çivril'de millet bahçeleri hayata geçiriliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlatılan millet bahçesi çalışmaları, 81 ilde de yürütülüyor.

Millet bahçeleriyle şehirlere yeşil alanı bol, nitelikli sosyal yaşam alanı kazandırılıyor. TOKİ tarafından yürütülen millet bahçesi projeleri, aynı zamanda bulunduğu bölgenin emlak piyasasını da hareketlendiriyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Kocaeli Dilovası Millet Bahçesi Projesi ve Denizli Çivril Millet Bahçesi Projesi’nin ihaleleri yapıldı. İşte projelerin detayları…

DİLOVASI’NA NİTELİKLİ SOSYAL ALAN

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde 218 bin metrekarelik alanda millet çalışması inşa edilecek. İhalesi yapılan projede sürecin tamamlanmasıyla inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Kocaeli Dilovası Millet Bahçesi Projesi alanında çocuk oyun alanları, koşu, yürüyüş ve bisiklet yolları gibi sosyal donatılar oluşturulacak. Bölgede 4 bin 348 ağaç ve bitki dikilecek.

Yapılan bilgilendirmeye göre, proje alanında millet kıraathanesi, piknik alanları, tema bahçeleri, dinlenme alanlarıyla vatandaşlara doğa ile iç içe sosyal yaşam alanı sunulacak.

ÇİVRİL’E MİLLET BAHÇESİ KAZANDIRILIYOR

Denizli’nin Çivril ilçesinde hayata geçirilecek millet bahçesinin ihalesi yapıldı. Projede çalışmaların yakın zamanda başlaması bekleniyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, Denizli Çivril Millet Bahçesi Projesi‘nde bin 103 metrekarelik çocuk oyun alanı, millet kıraathanesi, geniş peyzaj alanı, ahşap ve cam teras alanı, yürüyüş parkuru gibi donatılar oluşturulacak. Projede ailelerin yeşil içerisinde keyifli vakit geçirmeleri için her türlü olanak sağlanacak.

Kocaeli Dilovası ve Denizli Çivril'de millet bahçeleri hayata geçiriliyor
Denizli Oto Ekspertiz