Kocaeli Dilovası'nda TOKİ tarafından uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu | intHaber.com
Toki

Kocaeli Dilovası’nda TOKİ tarafından uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu

Kocaeli Dilovası'nda TOKİ tarafından uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde uygun fiyatlara sahip sosyal konutları satışa sunuyor.

TOKİ’nin hayata geçirdiği konutlar, özellikle deprem tehlikesi yaşayan şehirlerde güvenli yaşam alanı sunması açısından önem taşıyor.

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde TOKİ tarafından hayata geçirilen projede yer alan 184 konut satışa sunuldu. Yapılan bilgilendirmede, projede 138 adet 2+1 konut ve 46 adet 3+1 konut satışa sunuldu.

KURA ÇEKİMİ HAZİRAN’DA

Dilovası’nda satışa sunulan konutlara başvurular 24 Mayıs 2021 günü başlayacak. Son başvuru tarihi olarak ise 4 Haziran günü belirlendi. Yatırımcılar, HalkBank’ın Kocaeli’ndeki şubeleri aracılığıyla başvurularını sunabilecek.

Satışa sunulan 2+1 konutlar için bin TL, 3+1 konutlar için 2 bin TL başvuru ücreti bulunuyor. Öte yandan 10 Haziran günü yapılacak kura çekimiyle konutların hak sahipleri belirlenecek.

FİYATLAR 210 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Dilovası Köseler projesinde satışa sunulan 138 adet 2+1 konutun fiyatları, 210 bin TL’den başlayarak konut özelliğine göre   274 bin TL’ye kadar yükseliyor. Bu konutlar için yüzde 12 peşinat verilmesi durumunda 180 ay vadeli ödeme seçeneği bulunuyor. Konutların taksitleri bin 028 TL seviyesinden başlıyor.

Satışa sunulan 46 adet 3+1 konutun fiyatları ise 270 bin TL ile 345 bin TL arasında değişiyor. 3+1 konutlar için yüzde 10 veya yüzde 20 peşinatla konut sahibi olma şansı sunulurken 120 ay vade imkanı sağlanıyor. Konutların taksitleri bin 204 TL seviyesinden başlıyor.

Kocaeli Dilovası'nda TOKİ tarafından uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu