Kocaeli'nin iki ilçesinde riskli binalar dönüşüme alındı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Kocaeli’nin iki ilçesinde riskli binalar dönüşüme alındı

Kocaeli'nin iki ilçesinde riskli binalar dönüşüme alındı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kocaeli’nde düzenlenen “Millet Bahçelerimiz Fidanlarıyla Buluşuyor” etkinliğine katıldı. Bakan Kurum, yaptığı konuşmada Bakanlığın şehirde yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

AA’nın aktardığı habere göre, güçlü Türkiye’nin güçlü şehirlerinden biri olan Kocaeli’ni hayata geçirecekleri projelerle geleceğe daha güçlü bir şekilde taşıyacaklarını belirten Bakan Kurum, şehirde kentsel dönüşüm kapsamında 9 riskli alanda ve 9 rezerv yapı alanında projelerini sürdürdükleri bilgisini paylaştı.

ÇALIŞMALAR 2021’DE BAŞLIYOR

Konuşmasında Derincelilere yeni konut müjdesi veren Bakan Kurum, “520 bin metrekare büyüklüğündeki Derince-Körfez kentsel dönüşüm alanında 1300 konutun inşasına başlıyoruz. Konutlarımız, Körfez ilçesinde Barbaros ve Kabakoz mahalleleri ile Derince Deniz Mahallesi’ndeki riskli binaların dönüşümü için kullanılacak rezerv konutlar olacaktır. İnşallah, 2021 yılının ilk yarısında temellerini atacağımız projelerimiz hem bölgemize hem Derincemize hem de Körfezimize hizmet edecektir” şeklinde konuştu.

GEBZE’DE MİLLET BAHÇESİ İNŞA EDİLİYOR

Kocaeli ziyaretinde Gebze’de hayata geçirilmeye hazırlanan millet bahçesi projesini inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, söz konusu projeyle 7’den 70’e tüm vatandaşların nefes alacağı, hayat bulacağı bir alan hayata geçireceklerini ifade etti.

Gebze Millet Bahçesi Projesi’nde temelleri 2021 yılında atacaklarını belirten Bakan Kurum, “2021 yılında da büyük bir oranda inşaatımızı tamamlamayı hedefliyoruz. 2023’e giden yolda güçlü Gebze, güçlü Kocaeli, güçlü Türkiye anlayışıyla hem yeşil alanlarımızı, doğal alanlarımızın sayısını, miktarını artırıyor hem şehirlerimizi deprem riskine karşı koruyacak kentsel dönüşüm, deprem dönüşüm çalışmalarını kararlı bir şekilde yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

Kocaeli'nin iki ilçesinde riskli binalar dönüşüme alındı
Denizli Oto Ekspertiz