Konak, Karşıyaka, ve Balçova ilçelerinde yer alan lojmanlar ihale yoluyla satılacak | intHaber.com
EmlakGüncelSektörel

Konak, Karşıyaka, ve Balçova ilçelerinde yer alan lojmanlar ihale yoluyla satılacak

Türkiye genelinde kamu konutlarını (lojmanlar) ekonomiye kazandırma çalışmalar devam ediyor

Türkiye genelinde kamu konutlarını (lojmanlar) ekonomiye kazandırma çalışmalar devam ediyor.

10 yılını tamamlamış ve bazı istisnaların dışında kalan lojmanlar, düzenlenen ihaleler ile satılıyor. Lojmanlarda öncelikli alım hakkı, o konutta hayat süren memura tanınıyor.

İzmir’in 3 ilçesinde toplam 20 adet lojman satışa sunuldu. Lojmanlar; Konak, Karşıyaka ve Balçova ilçelerinde yer alırken uygun fiyatları dikkat çekti.

İzmir Milli Emlak Dairesi tarafından ihalesi yapılacak lojmanlar için toplam 9 milyon 906 bin TL satış bedeli belirlendi. İhalenin 29 Haziran 2021 günü düzenleneceği belirtildi.

FİYATLARI 175 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Konak’ın 2. Karantina Mahallesi’nde yer alan 7 adet lojman satışa sunuldu. Bu lojmanların fiyatları 285 bin TL ile 310 bin TL arasında değişiyor.

Karşıyaka’nın Şemikler Mahallesi’nde ise 10 adet lojman satışa sunuldu. Lojmanların fiyatları 525 bin TL ile 750 bin TL arasında değişirken ihalede talep edilen geçici teminat tutarı 52 bin 500 tL seviyesinde başlıyor.

Konak’ın 1. Süleymaniye Mahallesi’nde satışa sunulan 2 adet lojmanın fiyatları 175 bin TL ile 200 bin TL arasında değişiyor. Balçova’da ise 1 adet lojman 346 bin TL’ye satışa sunuldu.

Söz konusu satış ihalesinin Bayraklı Anadolu Caddesi’ndeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ek Binasında düzenleneceği kaydedildi. İhaleye ve konutlara dair detaylara İzmir Milli Emlak Dairesi aracılığıyla ulaşılabilir.

Türkiye genelinde kamu konutlarını (lojmanlar) ekonomiye kazandırma çalışmalar devam ediyor