Konya Hadim'de 147 adet sosyal konut inşa ediliyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

Konya Hadim’de 147 adet sosyal konut inşa ediliyor

Konya Hadim'de 147 adet sosyal konut inşa ediliyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye’nin tüm şehirlerinde inşa edilen sosyal konut projeleri, vatandaşlara uygun fiyatlarla güvenli ve sağlıklı yaşam alanları sunuyor.

Konya’nın Hadim ilçesinde daha önce TOKİ tarafından hayata geçirilen sosyal konut projesinin yeni etap çalışmasında inşaat süreci devam ediyor. İkinci etap çalışmaları kapsamında 147 konut hayata geçiriliyor.

AA’nın aktardığı habere göre, çalışmalar hakkında konuşan Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, hava şartları uygun olduğu için çalışmalara ara verilmeden devam edildiğini ifade etti.

“GELEN TALEPLERLE İKİNCİ ETAP BAŞLADI”TOKİ tarafından hayata geçirilen sosyal konut projelerinin ilçe açısından önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, “Hadim, bölgenin gün geçtikçe büyüyen ve gelişen bir ilçesi konumundadır. Bu sebeple konut ve dükkan ihtiyacı da sürekli artış göstermektedir. Belediyemiz bu sorunu ortadan kaldırmak için TOKİ ile işbirliği yaparak 167 dairelik 1. Etap konutlarını inşa ederek dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hayalini gerçekleştirdi” diye konuştu.

İkinci etap çalışmaları hakkında bilgiler veren Hadimioğlu, “Gelen talepler ve ihtiyaç doğrultusunda 147 dairelik 2. Etap TOKİ’nin yapımına başlandı ve inşaatları tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah çalışmaların kısa sürede tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

kaynek:yeniemlak

Denizli Oto Ekspertiz