Konya Selçuklu'da 131 adet sosyal konut satışa sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

Konya Selçuklu’da 131 adet sosyal konut satışa sunuldu

Konya Selçuklu'da 131 adet sosyal konut satışa sunuldu

Türkiye genelinde yeni sosyal konut üretme çalışmalarına devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), daha önce hayata geçirdiği projelerde ise satış süreçleri yürütüyor.

Konya’nın Selçuklu ilçesinde inşa edilen TOKİ projesinde yer alan 131 adet konut satışa sunuldu. Alt ve orta gelir grubu için oluşturulan konutlara uygun fiyatlar belirlendi.

TOKİ Konya Selçuklu projesinde satışa sunulan konutlar 2+1 ve 3+1 daire tipi şeklini taşıyor. Konutlara başvurular bugün başlarken son başvuru tarihi olarak 2 Nisan günü belirlendi.

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK

Selçuklu’da uygun fiyatlarla lüks bir yaşam sunacak sosyal konutların kura çekimi 8 Nisan günü yapılacak. Noter huzurunda yapılacak kura çekiminden sonra hak sahipleri ve yedekler belirlenmiş olacak.

FİYATLAR 179 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Konya Selçuklu projesinde yeni satışa sunulan 2+1 ve 3+1 konutların fiyatları 179 bin TL ile 244 bin TL arasında değişiyor. Konutların büyüklükleri 84 metrekare ile 129 metrekare arasında değişiyor.

Yatırımcılar yüzde 12 veya yüzde 20 peşinatla projeden konut sahibi olabilecek. Konutların peşinat tutarları 21 bin TL ile 48 bin TL arasında değişiyor.

TOKİ Konya Selçuklu projesinde satışa sunulan konutlar için uygun fiyatların yanı sıra kolay ve uzun ödeme planları da sunuldu. Konutların aylık taksitleri 598 TL seviyesinden başlarken 180 ay veya 240 ay vadeli ödeme planları hazırlanıyor.

Konya Selçuklu'da 131 adet sosyal konut satışa sunuldu