Konya Yalıhüyük Millet Bahçesi'nde çalışmalar başlıyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Konya Yalıhüyük Millet Bahçesi’nde çalışmalar başlıyor

Konya Yalıhüyük Millet Bahçesi
Konya Yalıhüyük Millet Bahçesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Türkiye’nin tüm şehirlerinde başlattığı millet bahçesi çalışmalarını Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) hayata geçiriyor.

2018 yılından bu yana devam eden çalışmalar ile birçok şehirde yeşil alanı bol, nitelikli sosyal donatıları olan millet bahçeleri hayata geçirildi. Millet bahçeleri, aynı zamanda bölgelerin emlak piyasasını da doğrudan ilgilendiriyor.

Konya’daki yeni millet bahçesi çalışması Yalıhüyük ilçesinde hayat bulacak. TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede, projenin ihale edildiği belirtildi. İhaleyi kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasıyla projede inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

DOĞA İLE İÇ İÇE YAŞAM ALANI

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede, Konya Yalıhüyük Millet Bahçesi‘nin ihalesinin 13 Ekim 2020 günü düzenlendiği belirtildi. Söz konusu proje, sosyal donatı alanlarıyla nitelikli bir yaşam alanı sunmanın yanı sıra yeşiliyle, millet kıraathanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yeni bir sosyal yaşam alanı olma özelliği taşıyacak.

Proje alanında ailelerin keyifli vakit geçirebilmesi için birçok bölüm oluşturuldu. Projede piknik alanları, kamelyalı dinlenme alanları, etkinlik alanları bulunacak.

Konya Yalıhüyük Millet Bahçesi

ÇOK AMAÇLI SOSYAL YAŞAM ALANI

Konya Yalıhüyük Millet Bahçesi’nin ihalesi ile projeye dair teknik bilgiler de kamuoyuyla paylaşıldı. Proje alanında 542 metrekarelik çocuk oyun alanı inşa edilecek. Bunun yanı sıra bin 278 metrekarelik çim amfi, bin 395 metrekarelik çok amaçlı etkinlik alanları, 740 metrekarelik sohbet alanları olacak. Ayrıca koşu alanı, yürüyüş ve gezinti alanı, spor alanları da inşa edilecek.