Konya'nın Selçuklu ilçesinde inşa edilen millet bahçesinde çalışmalar sürüyor. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakKentsel Dönüşüm

Konya’nın Selçuklu ilçesinde inşa edilen millet bahçesinde çalışmalar sürüyor.

Konya'ya yakışır bir alanı inşa ediyoruz
Konya'ya yakışır bir alanı inşa ediyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de başlatılan millet bahçesi projeleri, TOKİ aracılığıyla yürütülüyor.

Şehirlerin yeşil alan miktarını artıran projeler aynı zamanda bölge gayrimenkul piyasasına da etkide bulunuyor.

Millet bahçesi çalışmaları Konya’da da sürüyor. Konya’nın Selçuklu ilçesinde eski stadyum bölgesinde inşa edilen proje, 52 milyon TL yatırım bedeliyle hayat buluyor. Şehirde ilk millet bahçesi, Meram ilçesinde hizmete açılmıştı.

AÇILIŞ 2021’DE

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Millet Bahçesi çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Eski stadyum alanında yaklaşık 108 bin metrekarelik bir alanda projenin inşa edildiğini belirten Altay, “Bunun içinde yaklaşık alanın yüzde 8’i büyüklüğünde bir cami inşaatı gerçekleşecek. 45 bin metrekarelik çim alanı, yürüyüş yolları, basketbol sahası, tenis kortları, restorasyonu, kafeteryası, Millet Kıraathanesi’nin bulunduğu, Konya’ya yakışır bir alanı inşa ediyoruz. Bu süreçte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum projenin başlangıcından sonuna kadar yanımızda oldu. Hem planlanmasında hem de finansmanında desteğinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çalışmalarından ötürü TOKİ’ye de teşekkürlerini ileten Başkan Altay, “Hakikaten çok güzel bir iş oldu. İnşallah 52 milyon liralık bir para harcanarak 2021’in Haziran ayında burası Türkiye’nin en güzel millet bahçelerinden birisi haline dönüşecek” diye konuştu.

“ÇALIŞMALAR YOĞUN SÜRÜYOR”

Konya Millet Bahçesi alanında ekiplerin yoğun bir çalışma yürüttüğünden bahseden Başkan Altay, “İnşallah zamanı en iyi şekilde değerlendirerek, bir an önce millet bahçesini tamamlanmasını arzu ediyoruz. Millet bahçeleri tüm şehirlerimizin en kıymetli, en değerli alanlarıdır. Eski Konya Stadyumu’nun bulunduğu alanda Konya’ya, Selçuklu Başkentine yakışır bir millet bahçesi yapılıyor. Burası Türkiye’nin en güzel Millet Bahçelerinden birisi olacak. Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.