Korkuteli'nde hayata geçirilecek dönüşüm projesinde çalışmalar başlıyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Korkuteli’nde hayata geçirilecek dönüşüm projesinde çalışmalar başlıyor

Korkuteli'nde hayata geçirilecek dönüşüm projesinde çalışmalar başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde tüm Türkiye’de devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli, modern yaşam alanları kazandırılıyor.

Ekim ayı sonunda İzmir’de yaşanan deprem sonrasında Ege Bölgesi’ndeki riskli yapıların da bir an önce dönüştürülmesi gerçeği gün yüzüne çıktı.

Aydın’ın Korkuteli ilçesinde planlanan Aydın Arasta Kentsel Dönüşüm Projesi, Bakanlık’tan onay aldı. Bölgede çalışmaların yakın zaman içerisinde başlaması bekleniyor.

Projenin onayına ilişkin açıklamalarda bulunan Aydın Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, “Bürokratik işlemlerini bitirdiğimiz Arasta Proje’mizin son tasarımını Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un ‘Kentsel dönüşüm projelerinde örnek proje’ övgüsüyle onaylattık. Şehrimizin tarihine uygun, 12 ay boyunca gece 12’lere 1’lere kadar cıvıl cıvıl alışveriş imkanı sağlayacak, çevre il ve ilçelerden alışveriş ve sosyal yaşam alanı olarak tercih edilecek ve çok kısa sürede hummalı bir çalışmayla bitireceğimiz projemiz ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ AÇILDI

Söz konusu projenin gelecek adına öneminden bahseden Başkan İşlek, “Bu proje tasarımı, bundan sonra ilçemize yapılacak binaların örnek projesi. Bu proje ile birlikte biz kazanacağız” diye konuştu.

Projedeki 182 hak sahibine kentsel dönüşüm ofisinde bilgilendirmeler yapılacağından belirten İşlek, “Koronavirüs tedbirlerinden dolayı maalesef toplu olarak bir sunum ve toplantı yapamayacağız. Dolayısıyla genelge tedbirlerine uyarak maske, mesafe ve hijyen kuralları ile 09 Aralık 2020 Çarşamba gününden itibaren her gün sabah saat 10:00 akşam üstü 16:00 arasında Arasta Çarşımızda bulunan Kentsel Dönüşüm Ofisi’mizde görüşmeler yapmak üzere sizleri bekliyor olacağız. Tüm hak sahiplerimize ayrıntılı ve detaylı bilgileri belediye şirketimiz ANTKOR A.Ş Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Koray Doğanay ve Kentsel Dönüşüm Ofisi yetkili personelimiz verecekler ve sizlerle görüşmelere başlayacaklar” diye konuştu.

Korkuteli'nde hayata geçirilecek dönüşüm projesinde çalışmalar başlıyor
Denizli Oto Ekspertiz