Koronavirüs belirtilerine yeni semptomlar eklendi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Sağlık

Koronavirüs belirtilerine yeni semptomlar eklendi!

Koronavirüs belirtilerine yeni semptomlar eklendi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınında uzmanlar tarafından daha önce belirlenen hastalık semptomları adı atında toplanan bulgulara yenileri eklendi.

İngiltere’de son yapılan bir araştırmada ortaya çıkan yeni bulgularda titreme ve iştahsızlık gibi durumların yanı sıra baş ve kas ağrılarının da koronavirüs semptomları olabileceği belirtildi.

Imperial College’de görev yapan bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya yaklaşık 1 milyon kişi katılırken araştırma sonuçlarında Kovid-19 virüs belirtilerinde örülen koku, tat kaybı, ateş ve öksürüğün yanı sıra yeni semptomlarında olabileceği belirtildi. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında başlatılan çalışmalarla birlikte yapılan anketlere göre bazı hasta kişilerde ateş ve öksürük gibi belirtilerin yanı sıra titreme, iştahsızlık gibi belirtilerle birlikte baş ve kas ağrılarının olabileceği belirlendi.

Titremelerin genellikle tüm yaş gruplarında görüldüğü belirtilen araştırmada 5-17 yaş aralığında olan hastalarda baş ağrısı, 18-54 yaş aralığı ve 55 yaş ve üzeri kişilerde ise genel olarak iştah kaybı yaşandığı belirlendi. Kas ağrılarının ise genellikle 8-54 yaş arasında olanlarda görüldüğü rapora eklendi.

Koronavirüs belirtilerine yeni semptomlar eklendi!
Denizli Oto Ekspertiz