Küçükçekmece Belediyesi, ihale yoluyla uygun fiyatlı konut satışı yapacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Küçükçekmece Belediyesi, ihale yoluyla uygun fiyatlı konut satışı yapacak

Küçükçekmece Belediyesi, ihale yoluyla uygun fiyatlı konut satışı yapacak

Mülkiyeti Küçükçekmece Belediyesi’ne ait olan 27 adet konut, düzenlenecek gayrimenkul satış ihalesiyle satılacak. Konutlar için 10 milyon 832 bin 841 TL satış bedeli belirlendi.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu gayrimenkul satış ihalesi 4 Mayıs 2021 günü Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Encümen Salonunda düzenlenecek.

Satışa sunulan konutlar ihalede tek tek satılacak. Konutlara ve ihaleye dair tüm detaylar, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü’nden öğrenilebilecek.

FİYATLAR 321 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Küçükçekmece Belediyesi tarafından satışa sunulan 27 adet konutun fiyatları 321 bin TL’den başlayarak konut özelliğine göre 470 bin TL’ye kadar yükseliyor. Konutlar için ihalede talep edilen geçici teminat tutarı ise 9 bin 600 TL ile 14 bin TL arasında değişiyor.

Satışa sunulan konutların büyüklükleri 62 metrekare ile 108 metrekare arasında değişiyor. Konutlar; 2, 3, 4, 5, 6 ve 7’nci katlarda yer alıyor.

İHALENİN DETAYLARI

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu satış ihalesi 2886 Sayılı Yasa’nın 45’inci maddesine göre açık teklif usulüyle düzenlenecek.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden geçici teminat makbuzu, aslı ibraz edilmek şartı ile kimlik fotokopisi, ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış ikametgah belgesi, Türkiye’de tebligat için adres gösteren belge, vekaleten katılım varsa dair noter tasdikli vekaletname gibi belgeler talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise ek olarak tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi veya Esnaf Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge, kayıtlı olduğu vergi dairesi ve numarası, teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren noter tasdikli imza sirküleri talep ediliyor.

Küçükçekmece Belediyesi, ihale yoluyla uygun fiyatlı konut satışı yapacak
Denizli Oto Ekspertiz