Kürşad Koçak, TAV Havalimanlarında İşletmelerden Sorumlu Grup Başkanı olarak atandı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Kürşad Koçak, TAV Havalimanlarında İşletmelerden Sorumlu Grup Başkanı olarak atandı!

Kürşad Koçak
Kürşad Koçak

Kürşad Koçak, TAV Havalimanları Holding’de İsletmelerden Sorumlu Grup Baskanı (Chief Operating Officer) olarak atandı.

TAV Havalimanları açıklamasına göre, TAV Havalimanları Holding istiraklerinden Havaş’ta Genel Müdürlük görevini yürüten Koçak, Holding bünyesinde işletmelerden Sorumlu Grup Baskanı (Chief Operating Officer) olarak atandi. Koçak 1 Temmuz itibariyla göreve başlayacak. Havaş Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mete Erna vekaleten Genel Müdür olarak atandı.

-Kürşad Koçak

Ankara Üniversitesi’nden 1990 yılında mezun olan Kürsad Koçak, sektöre 1996’da adim atti. 1997 yilinda Havas’ta göreve başlamasının ardından Istanbul, Dalaman, Trabzon ve Antalya havalimanlarında yönetici pozisyonlarında görev aldı.

Cyprus Airport Services’te (CAS) Genel Müdürlük rolü üstlenen Koçak, 2009 yılında Havas Genel Müdür Yardimcisi olarak atandi. 2015 yilindan itibaren Havaş Genel Müdürü olarak görevini sürdüren Koçak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB) Sivil Havacilik Meclisi ve Türkiye Özel Sektör Havacilik Isletmeleri Dernegi’nde (TÖSHID) çalismalarina devam ediyor.

-Mete Erna

Lisans ve yüksek lisans egitimini Istanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Uluslararası iliskiler alaninda tamamlayan Mete Erna, havacilik sektöründe çalismaya 1995 yılında Havaş’ta başladı. Kariyeri boyunca Türkiye’de ve yurt dışında sektörde çesitli hava yolu ve yer hizmetleri sirketlerinde görevler üstlendi.

2014 yılında yeniden Havas bünyesine katılarak satış, pazarlama ve iş gelistirme alanında faaliyetlerini sürdürdü. Erna, Ekim 2017’den bu yana Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.