Kuşadası'nda emlak fiyatları tavan yaptı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Kuşadası’nda emlak fiyatları tavan yaptı!

Kuşadası nda emlak fiyatları
Kuşadası nda emlak fiyatları

Koronavirüs sürecinde yazlık bölgelerde ev ve arsa fiyatları ortalamaların çok üzerinde artarken Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası’nın 117 bin olan nüfusu birkaç ay içinde 424 bine çıkarak 35 vilayeti geçti, emlak fiyatları ise çok ciddi artışlar yaşadı.

Kuşadası’nda emlak fiyatları

Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere birçok kentten ilçeye tatillerini geçirmeye gelenlerin önemli bir kısmı pandemiden uzak kalmak için bulundukları şehirlere geri dönmeyip Kuşadası’nda kaldı. Turistik ilçe böylece salgın hastalıktan korunmak ve daha izole bir yaşam sürmek isteyenlerin ikinci adresi oldu.

Kuşadası’na yerleşen yazlıkçıların ev kiralamak veya satın almak için en çok tercih ettikleri bölge ise Sahil Siteleri, Kadınlar Denizi ve Davutlar Mahallesi oldu. Bu durum kentteki emlak fiyatlarının da artmasına neden oldu. Yaz dönemi boyunca ilçedeki dubleks havuzlu bir villanın günlük kirası geçen sene 1200 TL iken bu sene özeliklerine göre 2 bin 500 TL’ye kadar yükseldi. Apartman dairelerinde de durum değişmedi. Semti, büyüklüğü ve eşyalı olup olmamasına göre daire fiyatları ise 1500 liradan başlayıp, 3 bin 500 liraya kadar çıkıyor.

Geçen sene 400 bin TL’ye satılan 110 metrekarelik bir dairenin fiyatı pandemi döneminde yüzde 50 artarak 600 bin TL’ye kadar yükseldi.

Denizli Oto Ekspertiz