Kütahya Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte arsaların detaylar | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Kütahya Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte arsaların detaylar

Kütahya Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte arsaların detaylar

Kütahya Merkez’in 30 Ağustos ve Siner mahallelerinde yer alan toplam 3 adet arsa, düzenlenecek ihaleyle satılacak. Arsalar için toplam 24 milyon 145 bin TL satış bedeli belirlendi.

Satışa sunulan arsalar; ticaret alanı+konut alanı ve konut alanı imar durumlarını taşıyor. Arsalar ihalede tek tek satılacak.

Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenecek ihalenin 25 Şubat 2021 günü Atatürk Bulvarı’nda yer alan Kütahya Belediyesi Ana Hizmet Binası Encümen Toplantı Salonunda yapılacağı belirtildi.

ARSALARIN FİYATLARI

30 Ağustos Mahallesi’nde yer alan ticaret alanı+konut alanı imar durumunu taşıyan arsa, 10 milyon 895 bin TL muhammen bedelle satışa sunuldu. 5 bin 447 metrekare büyüklüğe sahip arsa için 326 bin TL geçici teminat bedeli talep ediliyor.

Siner Mahallesi‘nde ise 2 adet arsa satışa sunuldu. Ticaret alanı+konut alanı imar durumuna sahip 8 bin 239 metrekarelik arsa için 5 milyon 250 bin TL muhammen bedel belirlendi. 15 bin 469 metrekarelik konut imar durumuna sahip arsa için ise 8 milyon TL muhammen bedel belirlendi Bu arsalar için talep edilen geçici teminat tutarı 157 bin TL ve 240 bin TL olarak belirlendi.

TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEĞİ BULUNUYOR

Kütahya Belediyesi tarafından satışa sunulan arsaların 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu‘nun 35/a maddesi gereği kapalı teklif usulü ihale edileceği belirtildi. Öte yandan vadeli ödeme yapacak yatırımcılar, yüzde 50 peşinat vermesi durumunda kalan tutar için 24 ay vade imkanına sahip olacak.

Kütahya Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte arsaların detaylar
Denizli Oto Ekspertiz