Kuzeyşehir ve Güneyşehir projelerinde yeni fırsatlar sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

Kuzeyşehir ve Güneyşehir projelerinde yeni fırsatlar sunuldu

Kuzeyşehir ve Güneyşehir projelerinde yeni fırsatlar sunuldu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından ’14 bin sosyal konut projesi’ kapsamında hayata geçirilen projelerde yeni konutlar satışa sunuluyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi‘nin aktardığı bilgilere göre, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Gazi Konut tarafından hayata geçirilen Güneyşehir projesinde 500, Kuzeyşehir projesinde 300 olmak üzere toplamda 800 konutun inşa edileceği ilk etap için ön talepler toplanmaya başlandı.

KASIM’A KADAR BAŞVURU İMKANI

Uygun fiyatlarla konut sahibi olmak isteyen Gazianteplilere sunulan fırsat için başvurular bugün başladı. Son başvuru tarihi olarak 1 Kasım 2021 günü belirlendi. Konutlar için başvuruda bulunmak isteyenler Gazi Konut aracılığıyla başvurularını iletebilecek.

FİYATLAR 300 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa hazırlanan 800 adet sosyal konutun fiyatları 300 bin TL seviyesinden başlıyor. Konutlar için uygun fiyatların yanı sıra kolay ödeme imkanları da belirlendi. Buna göre, yüzde 10 veya yüzde 20 peşinatla konut sahibi olunurken kalan tutar için anlaşmalı banka aracılığıyla 120 ay vadeli kredi imkanı sağlanıyor.

Konutlar için belirlenen ön talep süreci sona erdikten sonra yapılacak kura çekimi ile 2+1 ve 3+1 konutların hak sahipleri belirlenecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yapılan bilgilendirmeye göre, konutlar için başvuracak kişilerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 20 yaşını doldurmuş olma koşulu aranıyor. Eşi vefat etmiş çocuklu kadınlarda yaş kriteri aranmıyor. Konutlar için hane halkı adına sadece bir başvuru yapabilecek. Öte yandan kendi adına veya eşleri adına Türkiye sınırları içerisinde tapuda kayıtlı bağımsız konutun veya dükkanın bulunmaması şartı da aranıyor.

Kuzeyşehir ve Güneyşehir projelerinde yeni fırsatlar sunuldu
Denizli Oto Ekspertiz