League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu DAMWON Gaming! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu DAMWON Gaming!

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu
League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu

League of Legends2020 Dünya Şampiyonası Finali bugün Kore temsilcisi DAMWON Gaming ile Çin temsilcisi Suning’i karşı karşıya getirdi ve oldukça çekişmeli bir açılış maçına sahne oldu.

DAMWON erken dakikalarda altın ve skor üstünlüğünü yakalamış ve hatta Alev Ruhu’nu ele geçirmişti. League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu belli oldu!

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu DAMWON Gaming!

Suning ise rakibinin bütün bu üstünlüğüne karşı direnmeyi başardı. Bu direniş 43 dakika sürdü. Yapılan Baron savaşından galip ayrılan DAMWON Gaming seride 1-0 öne geçti. İlk maçta mağlubiyeti tadan Suning, ikinci maç için sürpriz bir tercihle Rengar’a yöneldi. Profesyonel maçlarda pek de seçilmeyen bu şampiyon, Suning’e kimselerin tahmin edemeyeceği kadar büyük bir katkı sağladı. Bu defa erken dakikalarda üstünlüğü ele geçiren taraf Suning oldu ve 34 dakikada maçı kazanmayı başardı. Suning’in üst koridor oyuncusu Bin, Fiora ile Beşte Beş yapmayı başararak uzun yıllar unutulmayacak bir harekete imza attı.

1-1’e gelen seride DAMWON Gaming erken dakikalarda üstünlüğü ele almasına karşın maçı kapatacak pencereyi bir türlü bulamadı. Karşılıklı hataların damga vurduğu maçta daha az hata yapan taraf DAMWON oldu ve seriyi 2-1’e getirdi. Serinin son maçı olan dördüncü maçta ise DAMWON Gaming maç boyu ilk defa baştan sonra dominant bir performans sergiledi.

Ormancısı Canyon’ın üstün bireysel performansı eşliğinde haritaya ağırlığını koyan DAMWON Gaming yalnızca 26 dakikada karşılaşmayı kazandı ve şampiyonluğa ulaştı. Böylelikle Sihirdar Kupası 2017’nin ardından yeniden Kore’ye gitti. DAMWON Gaming organizasyonu ve oyuncuları, kariyerlerinde ilk defa Worlds şampiyonluğu yaşadı.

kaynak: shiftdelete

Denizli Oto Ekspertiz