LoL Dünya Şampiyonası Finali Dakikada 23.4 milyon seyirciyle rekor kırdı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

LoL Dünya Şampiyonası Finali Dakikada 23.4 milyon seyirciyle rekor kırdı

LoL Dünya Şampiyonası Finali Dakikada 23.4 milyon seyirciyle rekor kırdı

Dünyada en çok oynanan PC oyunu olan League of Legends’ın 2020 Dünya Şampiyonası final karşılaşması, dakika başına ortalama 23.4 milyon farklı kişi tarafından izlenerek rekor kırdı. 114 maçtan oluşan Dünya Şampiyonası etkinliği ise toplamda 1 milyar saatten fazla izlenerek başka bir rekora imza attı.

Turnuvanın içerikleri 1 milyar saatten fazla izlendi

Dünyanın en iyi League of Legends takımını belirlemek üzere her yıl düzenlenen League of Legends Dünya Şampiyonası’nda, bu sene de uluslararası bölgelerin en iyi takımları, Sihirdar Kupası’nı kaldırmak için mücadele etti. Suning ve DAMWON Gaming arasında gerçekleşen 2020 Dünya Şampiyonası Finali ise League of Legends tarihinin en çok heyecan uyandıran maçı oldu. 

Dünya Şampiyonası, Şanghay Medya Teknoloji Merkezi’nde gerçekleşen ön eleme aşamasıyla başladı. Dijital bir deneyime dönüşen etkinlikte, karma gerçeklik sahnesiyle sanal olarak yolculuk yapıldı ve Şanghay şehri kapalı ortama getirildi. Ön eleme maçları, önceki yıllara göre hatırı sayılır ölçüde daha fazla izlendi. 38 ön eleme maçı boyunca taraftarlar 160,92 milyon saat yayın izledi. Bu rakam, 2019’daki aynı dönemdeki verilere kıyasla yüzde 61,76 daha fazla. Dakika başına ortalama izleyici sayısı ise geçen yıldan bu yıla yüzde 87,18‘lik bir artış göstererek 3,6 milyona ulaştı.

Dakikada 23.4 milyon seyirciyle rekor kırdı

Şanghay Medya Teknoloji Merkezi’ndeki elemelerin ardından gözler finale çevrildi. Gösteriyi canlı izlemek izlemek için 3.205.750 taraftar kayıt yaptırdı.  Yeni inşa edilen SAIC Motor Pudong Arena‘da kısıtlamalardan ötürü yalnızca 6.312 taraftar içeri alındı. Final 16 dilde ve 21 platformda yayınlandı. Dünya Şampiyonası Finali’nin dakika başına ortalama izleyici sayısının 23,04 milyona ulaşarak yeni bir rekor daha kırıldı.  Bir aydan fazla süren turnuvadaki hiçbir oyuncuda COVID-19 vakasıyla karşılaşılmadı.

haber kaynak : shiftdelete
yazar: Ferit Celik

LoL Dünya Şampiyonası Finali Dakikada 23.4 milyon seyirciyle rekor kırdı
Denizli Oto Ekspertiz