Mali Şube'den İstanbul tapuya rüşvet operasyonu: 37 gözaltı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Mali Şube’den İstanbul tapuya rüşvet operasyonu: 37 gözaltı!

Mali Şube’den İstanbul tapuya rüşvet operasyonu: 37 gözaltı!

İstanbul Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü’nde rüşvet aldıkları yönündeki iddialar üzerine başlatılan soruşturmada 37 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında tapu müdürü ve memurların da olduğu öğrenildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tapu dairelerinde “Rüşvet” iddialarına yönelik harekete geçti. Tapu müdürü de dahil 38 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilerden birinin el çantasında 5 ayrı zarf içerisinde 36 bin 750 TL ele geçirildi.

KÜÇÜKÇEKMECE TAPU MÜDÜRLÜĞÜ TAKİP ALTINA ALINDI

Küçükçekmece Tapu Müdürlüğünde çalışan şüphelilerin telefon görüşmeleri ve kamera görüntülerinin incelemeye alan polis ekipleri, şahısların tapu işlemlerinin yapılması ve hızlandırılması karşılığında maddi menfaat temin ettiklerini tespit etti.

40 KİŞİYE YAKALAMA KARARI

Harekete geçen polis ekipleri, aralarında Tapu Müdürü’nün de bulunduğu 11 memur ve 29 sivil şahıs olmak üzere 40 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon başlattı.

TAPU MÜDÜRÜ DE GÖZALTINDA

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında 1’i Kayseri’de 1’i Manisa’da olmak üzere şüphelilerden 37’si gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Küçükçekmece Tapu Müdürünün de yer aldığı öğrenilirken, 1 şüphelinin yurt dışında olduğu, 1’inin ise halen arandığı öğrenildi.

5 ZARF ÇIKTI

Tapu müdürü de dahil 38 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilerden birinin el çantasında 5 ayrı zarf içerisinde 36 bin 750 TL ele geçirildi.

3 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON! 37 KİŞİ YAKALANDI

İstanbul merkezli Kayseri ve Manisa illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 37 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında 3 şüphelinin ise arama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Mali Şube’den İstanbul tapuya rüşvet operasyonu: 37 gözaltı!
Denizli Oto Ekspertiz