Mamak Eserkent Konutları'na başvuru süresi uzatıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EkonomiEmlak Projeleri

Mamak Eserkent Konutları’na başvuru süresi uzatıldı

Mamak Eserkent Konutları'na başvuru süresi uzatıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlar ve yeni evli çiftlere yönelik bir çalışma başlatıldı. Buna göre, Mamak’ta bulunan Eserkent Konutları’nda aylık 100 TL’den başlayan fiyatlarla konutlar kiralanacak.

ABB tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Mamak Eserkent Konutları’nda başvuru süresi uzatıldı. Buna göre, 100 TL’den başlayan fiyatlarla konut kiralamak isteyen 65 yaş üstü kişiler ve yeni evli çiftler 1 Şubat’a kadar başvurularını iletebilecek.

2 yıl kiralanacak konutlarda hak sahibi belirleme şekli kura çekimi ile yapılacak. Kura çekiminin 10 Şubat günü yapılacağı belirtildi. Söz konusu çalışma kapsamında beyaz eşyalı 1+1 konutlar vatandaşlara uygun fiyatlarla kiralanacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

ABB tarafından kiralanacak Mamak Eserkent Konutları’na başvuru için bazı şartlar aranıyor. İlk olarak başvuruda bulunacak vatandaşların aylık gelirlerinin 3 bin TL’yi geçmemesi gerekiyor. Ayrıca eşlerin üzerinde herhangi bir gayrimenkul olmaması şartı da aranıyor.

Engelli vatandaşlar için ‘bakıma muhtaç’ olması ve bakıcıları ile beraber ikamet ediyor olma şartı aranıyor.

Yeni evli çiftlerin başvurusunda ise başvuru tarihinden en fazla 6 ay önce evlenmiş olmaları veya başvuru tarihinden en fazla 6 ay sonrasında evlenecek olmaları şartı aranıyor. Bunun yanı sıra başvuranların ikametgahlarının en az 6 ay öncesinden itibaren Ankara’da olması şartı aranıyor.

Başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlar, 1 Şubat’a kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi Özel Projeler ve Dönüşüm Dairesi Başkanlığı’na başvurularını iletebilecek.

Mamak Eserkent Konutları'na başvuru süresi uzatıldı