Manavgat'ta 768 konut yangından hasar gördü | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Manavgat’ta 768 konut yangından hasar gördü

Manavgat'ta 768 konut yangından hasar gördü
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yangın felaketinin yaşandığı bölgelerde sürdürülen hasar tespit çalışmaları hakkında son bilgileri paylaştı.

AA’nın aktardığı habere göre, Bakan Kurum; Antalya, Mersin, Osmaniye, Adana, Muğla ve Kilis’te meydana gelen yangınlar nedeniyle hasar gören yapılara yönelik bilgileri paylaştı.

30 MAHALLEDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Yangından yerleşim yerlerinin de etkilendiği Antalya’nın Manavgat ilçesinin 33 mahallesinden 30’unda hasar tespit çalışmalarının tamamlandığı bilgisini aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “3 mahallede devam ediyoruz. 2 bin 331 binada 768 konut, 38 ticarethane, 224 ahır ve 416 diğer hane; toplam 1446 bağımsız birimin ağır hasarlı, acil yıkılacak, yıkık olduğunu tespit ettik. Muğla Marmaris’te 74 binanın ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık olduğunu tespit ettik. Siteler, Armutalan, Bayır, İçmeler ve Turunç mahallelerindeki hasar tespit çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Mersin’deki çalışmalardan da bahseden Bakan Kurum, “Mersin il genelinde hasar tespit çalışmalarımızı tamamladık. Aydıncık’ta 57, Silifke’de 20 bina olmak üzere toplam 77 binanın acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık olduğunu tespit ettik” ifadelerini kullandı.

ADANA’DA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Yangından etkilenen bir başka şehir olan Adana’daki çalışmaları aktaran Bakan Kurum, “Adana Kozan ve Aladağ ilçelerine bağlı 6 köyde 1605 haneyi boşaltmıştık, dün itibarıyla Adana genelindeki hasar tespit çalışmalarımızı da tamamladık. Aladağ’da 24 ve Kozan’da 37 olmak üzere toplam 61 binanın acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık olduğunu tespit ettik. Yangından etkilenen tüm köylerimize, mahallelerimize ekiplerimizle gidiyor incelemelerimizi aralıksız yürütüyor, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 7/24 esasıyla çalışarak hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek, yaralarımızı el birliğiyle saracağız” şeklinde konuştu.

Manavgat'ta 768 konut yangından hasar gördü
Denizli Oto Ekspertiz