Manisa'nın Yunusemre ilçesinde yeni sosyal konut projesi inşa edilecek | intHaber.com
EmlakToki

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde yeni sosyal konut projesi inşa edilecek

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde yeni sosyal konut projesi inşa edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle nitelikli ve modern yaşam alanlarını vatandaşlara sunuyor. TOKİ’nin sosyal konut projeleri, uygun konut fiyatlarının yanı sıra uzun ve kolay ödeme seçeneklerini de barındırıyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Manisa’nın Yunusemre ilçesinde 366 konutluk yeni proje inşa edilecek. Projede ihale sürecinin başladığı belirtildi. İhale Ağustos ayında düzenlenecek.

Yunusemre ilçesi Akdegedik Mahallesi’nde kurulacak 4. Etap çalışmasında 366 konutun yanı sıra 16 adet dükkan, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

150 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

İhaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, projenin yer tesliminden sonra 150 takvim günü içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Öte yandan ihale 3 Ağustos günü düzenlenecek. İhaleden sonra kazanan firmanın belirlenmesiyle inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde hayata geçirilecek yeni etap çalışmasında konut türleri, konut büyüklükleri, başvuru takvimi, konut fiyatları ve ödeme seçenekleri, kura çekim tarihi, konut teslim tarihi, konut görselleri gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki aylarda kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

MODERN YAŞAM ALANI KURULUYOR

TOKİ’nin Anadolu’nun tüm şehirlerinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleri, vatandaşlara nitelikli ve modern bir yaşam alanı sunarken aynı zamanda şehirlerin güvenli yapı stokuna da önemli katkı sağlıyor. TOKİ projelerinin yaşam alanında çok sayıda sosyal donatı alanı kuruluyor.

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde yeni sosyal konut projesi inşa edilecek