Mayıs ayı İşsizlik Ödeneği ödemeleri hesaplara yattı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EkonomiGüncel

Mayıs ayı İşsizlik Ödeneği ödemeleri hesaplara yattı!

Bakan Selçuk, mayıs ayı İşsizlik ödeneğini ödemeye başladık.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneğinin ödeme tarihi öne çekildi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Mayıs ayı işsizlik ödeneği ödeme tarihini öne çektik. İşsizlik ödeneğini ödemeye başladık.” ifadelerini kullandı. 

Bakan Selçuk, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele sürecinde insanların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için aldıkları tedbirleri kararlılıkla devam ettirdiklerini kaydetti. 

Geçen ayın ödemelerinde olduğu gibi bu ayın işsizlik sigortası ödemelerini de hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmayı sürdüreceklerini belirten Selçuk, “Mayıs ayı işsizlik ödeneği ödeme tarihini öne çektik. İşsizlik ödeneğini ödemeye başladık.” açıklamasını yaptı.

Selçuk, 26 Nisan gününe kadar IBAN numaralarını ileten hak sahiplerinin, ödemelerini banka hesaplarından alacaklarını bildirerek, “IBAN bilgisini kuruma bildirmeyen, hatalı bildiren veya IBAN’ı olmayan hak sahiplerinin de ödemeleri PTT şubeleri aracılığıyla yapılmaya devam edilecek.” diye konuştu. 

Ödemeler TC kimlik numarasına göre yapılacak

Diğer yandan, PTT önünde yoğunluk meydana gelmemesi amacıyla hak sahipleri, TC kimlik numaralarının son rakamına göre ödemelerini alacak. 

TC kimlik numarasının sonu 0-2-4 ile biten kişiler bugünden, TC kimlik numarasının sonu 6-8 ile biten kişiler ise yarından itibaren PTT şubelerinden İşsizlik Ödeneğini alabilecekler.