MEB duyurdu! Ankara'da tam zamanlı uzakta eğitim kararı! | intHaber.com
Güncel

MEB duyurdu! Ankara’da tam zamanlı uzakta eğitim kararı!

MEB duyurdu! Ankara’da tam zamanlı uzakta eğitim kararı!

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Vasip Şahin başkanlığında toplandı. Düzenlenen toplantıda gündemdeki konular değerlendirmeye alınırken yüz yüze eğitimle ilgili flaş bir karar alındı.

Toplantı sonrasında yapılan açıklamada bugün’den itibaren 5,6,7 ile birlikte lise hazırlık 9,10,11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesine karar verildi.

Kuruldan yapılan yazılı açıklamada koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında halk sağlığının korunması ile birlikte, salgının yayılım hızının da kontrol altında tutularak oluşturduğu risklerin yönetilmesine yönelik pek çok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği ve il genelinde salgının seyri ve vaka sayılarında görülen artışların gözlemlendiği, uygulamaya alınan tedbirlerin salgınla mücadelede boyutundaki etkilinliğinin sürekli olarak gözlendiği ve gerekli değerlendirmelerin de yapılarak tedbirlerin alındığı belirtildi. Yazılı açıklamada; yüz yüze eğitim süreciyle ilgili 5 Nisan 2021 tarihi itibariyle il genelinde;

– Okul öncesi eğitim kurumlarında ve özel eğitim okullarında tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilmesine,

– Birleştirilmiş sınıflı okullarda ve kırsal mahalle ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilmesine,

– Destekleme ve yetiştirme kurslarında, yüz yüze eğitime devam edilmesine,

– İlkokullarda eğitimin 2 gün okulda seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim şeklinde devam etmesine,

– Ortaokullarda 5,6,7. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesine,

– Ortaokul 8.sınıfların haftada 12 ila 22 saat olacak şekilde seyreltilmiş yüz yüze eğitime devam etmesine,

– Lise hazırlık, 9,10,11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesine,

– 12. sınıfların seyreltilmiş gruplar hâlinde haftada 16-24 saat olarak yüz yüze eğitime devam etmesine, ve okullardaki sınav uygulamalarının Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı takvim doğrultusunda gerçekleştirilmesine karar verildi.

MEB duyurdu! Ankara’da tam zamanlı uzakta eğitim kararı!