Meizu 17 'nin resmi görseli yayınlanıp beğeniye sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Meizu 17 ‘nin resmi görseli yayınlanıp beğeniye sunuldu

Meizu 17 için resmi görsel yayınlandı
Meizu 17 için resmi görsel yayınlandı

Türkiye’de satılması beklenen Meizu 17 için resmi görsel yayınlandı. Akıllı telefonun daha önce birçok kez lansmanı ertelenmişti. Peki ama Meizu 17 özellikleri nasıl olacak?

Meizu 17, yılan hikayesine dönen lansmanı öncesi resmi görsellerini yayınladı. Şimdiye kadar çok az özelliği sızan telefon hakkında tüm detayları bir araya getirdik.

Meizu 17 özellikleri

Aralık ayında tanıtılması planlanan ve sürekli olarak lansmanı ertelenen Amiral Gemisi’nin, daha önce dün yani 22 Nisan tarihinde tanıtılması planlanıyordu.

Pandemiden de etkilenen Çinli firma 8 Mayıs’ta düzenlenecek lansman öncesi resmi olarak telefonun görsellerini paylaşmış oldu.

Lansman tarihine vurgu yapan görselde, hem telefonu ilk defa kanlı canlı görmüş olduk, hem de Meizu’nun bu sefer lansman tarihini ertelemesi de pek mümkün görünmüyor.

Görsele bakılırsa, çentiksiz ekran teknolojisi kullanan telefonun ön kamerası ekranın sağ tarafında yer alan deliğe yerleştirilmiş. Görselde yer alan parmak izi vurgusu ise telefonun ekrana gömülü parmak izi sensörü taşıyacağının işareti.

Meuizu 17 ekranı ise 6.5 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğüne sahip OLED ve 90Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı düşünülüyor. Meizu 17 özellikleri tam olarak ortaya çıkmasa da güçlü donanım özellikleriyle karşımıza çıkması bekleniyor.

İşlemci olarak bu sene tüm Amiral Gemisi cihazlarda kullanılan Snapdragon 865 ile gelecek olan telefon, Snapdragon X55 modem ile birlikte 5G desteğine de sahip olacak.

Meizu 17 için 8GB ve 12GB şeklinde iki ayrı RAM seçeneği sunulması bekleniyor. Telefonun depolamasının ise muhtemelen 128GB ve 256GB şeklinde iki farklı seçenekle karşımıza çıkacak.

Meizu 17 kamera kurulumu ve tasarımı

Görselde paylaşılan detaylara bakılırsa, yatay olarak sıralanmış dörtlü bişr arka kamera kurulumu bizi karşılıyor. Bunlardan birinin tele lens olması beklenen bu kamera kurulumunun ortasında ise halka şeklinde bir flaş kullanıldığı göze çarpıyor.

Kamera kurulumu olarak ise detaylar belli olmuş olmasa da 48 ya da 64 Megapiksel çözünürlüğüne sahip bir ana kamera ile gelmesi beklentiler arasında. Diğer üç kameranın ise 85 ve 2 Megapiksel çözünürlüğünde olacağı düşünülüyor.

Telefonun 65W hızlı şarj desteği sunulması ve 4500 mAh gücünde bir pille karşımıza çıkması beklentiler arasında.

Telefon tasarım olarak ise, son yıllarda çok gördüğümüz Çinli telefon üreticilerinin kullandığı detaylara sahip. Pürüzsüz, ince çerçeveli bir ekran tasarımı Meizu 17’de ön plana çıkıyor.

Telefonun fiyat detayı tam olarak ortaya çıkmış olmasa da 560 dolar gibi fiyatla karşımıza çıkacağı iddiaları kulislerde dolaşıyor. Türkiye’de de satılması beklenen akıllı telefonun bir Amiral Gemisi için uygun fiyata sahip olacağı söylenebilir.

Haber Kaynak ve Linki : Schiftdelet

yazarVeyis Özen Ertuğ