Melikgazi Belediyesi, ihale yoluyla konut satışı yapacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Melikgazi Belediyesi, ihale yoluyla konut satışı yapacak

Melikgazi Belediyesi, ihale yoluyla konut satışı yapacak
Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yatırım fırsatı sunuldu. Mülkiyeti Melikgazi Belediye Başkanlığı’na ait olan 22 adet konut ve 11 adet iş yeri satışa sunuldu.

Satışa sunulan gayrimenkuller için 3 Ağustos 2021 günü gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek. İhalenin, Melikgazi Belediyesi binasında bulunan tiyatro salonunda düzenleneceği belirtildi.

Yapılan bilgilendirmeye göre, satışa sunulan konutlar Kazımkarabekir Mahallesi’nde bulunuyor. İş yerleri ise Battalgazi Mahallesi’nde yer alıyor.

FİYATLARI 290 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Melikgazi Belediyesi tarafından satışa sunulan 22 adet konutun fiyatları, 290 bin TL ile 430 bin TL arasında değişiyor. Konutlar 2+1 ve 3+1 daire tipi özelliği taşırken büyüklükleri, 125 metrekare ile 175 metrekare arasında değişiyor. Öte yandan konutlar için ihalede talep edilen geçici teminat tutarı, 10 bin TL ile 13 bin TL arasında değişiyor.

Aynı ihalede satılacak iş yerleri için belirlenen muhammen satış bedelleri ise 450 bin TL ile 925 bin TL arasında değişiyor. Bu gayrimenkuller için talep edilen geçici teminat tutarı ise 15 bin TL seviyesinden başlıyor.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Melikgazi Belediyesi’nden ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede ihalenin, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık teklif usulü ile düzenleneceği belirtildi. Satışa sunulan gayrimenkuller ve ihaleye ilişkin detaylara belediye aracılığıyla ulaşılabileceği belirtildi.

Melikgazi Belediyesi, ihale yoluyla konut satışı yapacak