Menteşe Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte detaylar… | intHaber.com
Emlak

Menteşe Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte detaylar…

Menteşe Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte detaylar…

Türkiye gayrimenkul piyasasının son yıllardaki popüler bölgesi Muğla’da yatırım fırsatı sunuldu.

Menteşe ilçesi sınırlarında yer alan toplam 15 adet arsa vasıflı gayrimenkul için satış ihalesi düzenlenecek.

Mülkiyeti Menteşe Belediyesi’ne ait olan 15 adet arsa için düzenlenecek ihale, 9 Haziran 2021 günü Menteşe Belediyesi Meclis Salonunda yapılacak.

Satışa sunulan arsalar ihalede tek tek satılacak. Arsalar için toplam 8 milyon 943 bin TL satış bedeli belirlendi. Satışı konu olan arsalar; konut alanı, konut dışı kentsel çalışma alanı, kısmen otopark alanı imar durumlarını taşıyor.

UYGUN FİYATLAR GÖRÜLÜYOR

Menteşe Belediyesi tarafından satışa sunulan arsaların fiyatları, arsa özelliği ve büyüklüğüne göre değişiyor. Satışa sunulan 15 adet arsa içerisinde en uygun fiyat, 46 metrekare büyüklüğe sahip arsada 9 bin 800 TL olarak görülürken satışa sunulan arsaların fiyatları 6 milyon 242 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Satışı konu olan arsalara ve ihaleye dair tüm detayların Menteşe Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden öğrenilebileceği belirtildi.

SON GÜN UYARISI!

İhaleye katılmak isteyen yatırımcılar, en geç 8 Haziran saat 16:00’a kadar talep edilen belgeleri Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne sunmaları gerekiyor.

Öte yandan satışa sunulan 14 arsa için 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık teklif usulü, yalnızca 1 arsa için kapalı teklif usulüyle tekliflerin alınacağı belirtildi.

Menteşe Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte detaylar…