Mersin, Hatay ve Konya için acele kamulaştırma kararı alındı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Mersin, Hatay ve Konya için acele kamulaştırma kararı alındı

Mersin, Hatay ve Konya için acele kamulaştırma kararı alındı.

Bugün yayımlanan 31523 Sayılı Resmi Gazete’de bazı şehirler için acele kamulaştırma kararının alındığı belirtildi. Bu bölgeler; Mersin Akdeniz ve Mut ilçeleri, Konya Ereğli ve Sarayönü ilçeleri, Hatay Altınözü ve Reyhanlı ilçeleri olarak görüldü.

Konya Ereğli’de bulunan bazı taşınmazların Taşağıl-Tatlıkuyu-Aşıklar KÖK Nakil Hattı‘nın yapımı amacıyla Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Sarayönü bölgesinde de bazı taşınmazların Özkent ADM – Özkent KÖK Enerji Nakil Hattı’nın yapımı amacıyla Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

REYHANLI’DA 5 BİN METREKARELİK İSTİMLAK ALANI

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan bazı taşınmazların 9H3132 Reyhanlı TM-Kızılkaya Enerji Nakil Hattı’nın yapımı amacıyla Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırıldığı belirtildi. Reyhanlı’da 5 bin 579 metrekarelik istimlak alanı olduğu belirtildi.

Hatay’ın Altınözü ilçesinde de bazı taşınmazların 9H4072 Karbeyaz Çetenli Enerji Nakil Hattı’nın yapımı amacıyla Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırıldığı belirtildi.

MERSİN’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Mersin’in Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazların kentsel dönüşüm ve gelişim projesi kapsamında Akdeniz Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırıldığı açıklandı. Söz konusu çalışma, Barış Mahallesi’nde hayata geçirildi.

Mut ilçesinde ise bazı taşınmazlar için 9M5120 Yapıntı Gençali Enerji Nakil Hattı’nın yapımı amacıyla Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılma kararı alındı.

Mersin, Hatay ve Konya için acele kamulaştırma kararı alındı.
Denizli Oto Ekspertiz