Mersin'in Akdeniz ilçesinin Çay Mahallesi'nde dönüşüm tamamlanıyor | intHaber.com
Kentsel Dönüşüm

Mersin’in Akdeniz ilçesinin Çay Mahallesi’nde dönüşüm tamamlanıyor

Mersin’de kentsel dönüşüm çalışmalarının en yoğun şekilde uygulandığı ilçe olarak öne çıkan Akdeniz’de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlçede yeni proje çalışmaları da başlıyor.

Sabah’ta yer alan habere göre, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ilçede yürütülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları hakkında son bilgileri paylaştı.

Akdeniz ilçesi Karaduvar Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlarla buluşan Başkan Gültak; Kazanlı, Karaduvar, Karacailyas, Güneş, Şevket Sümer gibi mahallelerde imar sorununun olduğunu belirterek yeni imar planlarının beklendiğini dile getirdi.

ÇAY MAHALLESİ’NDE DÖNÜŞÜM TAMAMLANIYOR

Düzensiz gelişim gösteren bir Akdeniz ile karşılaştıklarını belirten Başkan Gültak, “Alt ve üst yapısında sıkıntılar var. Bunların da bir an önce çözülmesi ve Akdeniz’in kaderinin değişmesi için herkesin rızasını kazanarak yerinde kentsel dönüşümün hayata geçmesi gerekiyor. Çay Mahallesi’nde örneğini görüyorsunuz. Yakında vatandaşlarla görüşüp evleri teslim edeceğiz. Barış Mahallesi’nde de kepçeyi vurmamıza çok az kaldı. Oradaki birçok vatandaşın tapu devrini aldık. Bu ayın sonunda yapılacak ihale ile yüklenici firmaya devrediyoruz ve inşallah 2 ay içinde de Barış Mahallesi’nde 400’ün üstünde konutu hayata geçirmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

Mersin’de imar sorunundan sonra en büyük probleminin kentsel dönüşüm olduğunu belirten Gültak, “Ben bunu 6 aydır söylüyordum. Sonunda Çay ve Barış Mahallelerindeki başarılarımızın üzerine Büyükşehir Belediyesi’nde de bir hareketlenme oldu. Barış ve Bahçe Mahallelerinin 2. etabının kentsel dönüşüm yetkileri bizdeydi. Büyükşehir bu yetkileri beraber kullanmak üzerine bize müracaat etti. Biz de bunu Büyükşehir’de değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.