MGM, Bölgelerimizin 13 Mart 2022 Pazar gününün Hava tahmin Raporunu paylaştı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

MGM, Bölgelerimizin 13 Mart 2022 Pazar gününün Hava tahmin Raporunu paylaştı

MGM, Bölgelerimizin 13 Mart 2022 Pazar gününün Hava tahmin Raporunu paylaştı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 13 Mart 2022 Pazar hava tahmin raporu açıklandı
MGM, Bölgelerimizin 13 Mart 2022 Pazar gününün Hava tahmin Raporunu paylaştı
13 Mart 2022 Pazar  Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz (Zonguldak Bolu ve Düzce hariç), Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri’nin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Ordu, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Kuzey Ege’de 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Doğu Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzeyinde bu akşam saatlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Ordu, Bingöl, Muş, Bitlis, ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yüksek kesimlerde buzlanma ve don gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu akşam saatlerinde Marmara’nın kuzeyinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

13 Mart 2022 Pazar BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE -1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL -2°C, 3°C

Çok bulutlu, aralıklı ve yerel olarak olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin edliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

KIRKLARELİ -4°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ -2°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yoğun olmak üzere kar yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR -13°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

DENİZLİ -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 0°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz’in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA 2°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve 13 Mart 2022 Pazar öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA 2°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

HATAY 2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ISPARTA -8°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin hafif olmak üzere aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA -4°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı kar yağışlı

ESKİŞEHİR -8°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

KAYSERİ -12°C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, 13 Mart 2022 Pazar öğle saatlerinde hafif olmak üzere kar yağışlı

KIRŞEHİR -12°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinde hafif olmak üzere kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Kastamonu, Bartın, Karabük ve Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU -12°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE -6°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU -13°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, 13 Mart 2022 Pazar öğle saatlerinde hafif olmak üzere kar yağışlı

ZONGULDAK -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

13 Mart 2022 Pazar ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE 1°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 0°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TOKAT -7°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

TRABZON 0°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bingöl, Muş, Hakkari ve Bitlis çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don bekleniyor. Yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -10°C, -3°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KARS -10°C, -4°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

MALATYA -6°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam ve 13 Mart 2022 Pazar öğle saatlerinde kar yağışlı

VAN -5°C, 2°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, kuzey ve doğu kesimlerinin yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR -1°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

GAZİANTEP -3°C, 3°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

SİİRT 0°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

ŞANLIURFA 0°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

13 Mart 2022 Pazar DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz’in batısı ile Batı Akdeniz’de fırtına; Marmara, Ege ile Van Gölü’nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu kuvvetli olmak üzere kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeydoğudan 4 ila 6 yer yer 7, bugün (Cumartesi) akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 8; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, bugün (Cumartesi) akşam saatlerinde Batı Karadeniz’in batısında 3,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına ve kuvvetli yağış anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerine kadar kuvvetli olmak üzere kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, bugün (Cumartesi) akşam saatlerinde 7, yarın 13 Mart 2022 Pazar  sabah saatlerinden sonra 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, bugün (Cumartesi) akşam saatlerinde 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, açıkları yağmur ve karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, bugün (Cumartesi) akşam saatlerinde 7; Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6, yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, gece saatlerinden itibaren Antalya Körfezi 8; Doğu Akdeniz’in kuzey ve kuzeybatıdan, gece saatlerinden itibaren doğusu kuzeydoğudan 3 ila 5, yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı 2,0 ila 3,0 m, yer yer 3,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, gece saatlerinde güneydoğudan 4 ila 6, yarın 13 Mart 2022 Pazar  sabah saatlerinden itibaren yer yer 7 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0 m, yer yer 1,25 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Denizli Oto Ekspertiz