MGM, Bölgelerimizin 13 OCAK 2021 Perşembe gününün Hava tahmin Raporunu paylaştı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

MGM, Bölgelerimizin 13 OCAK 2021 Perşembe gününün Hava tahmin Raporunu paylaştı

13 OCAK 2021 Perşembe
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 13 OCAK 2021 Perşembe hava tahmin raporu açıklandı
13 OCAK 2021 Perşembe
13 OCAK 2021 Perşembe  Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Ege (İzmir hariç), Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tekirdağ ve Çanakkale’nin doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Akdeniz kıyılarında sağanak ve gök gürültülü sağanak, Güneydoğu Anadolu ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Muğla, Antalya, Isparta, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Bingöl, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli, iç ve yüksek kesimlerde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Gece ve 13 OCAK 2021 Perşembe sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve batı kesimlerde 4 ila 10 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve doğu kesimlerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ve Ege kıyıları ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (40-90 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

BATI VE ORTA KARADENİZ’DE KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT! : Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı ve Orta Karadeniz kıyı kesimlerinde halen devam eden yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışına dönerek Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kuzeyi, Sinop ve Samsun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), iç kesimlerde yer yer kuvvetli kar (10-20 cm) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek sel, su baskını, yağış anında kıyılarda kuvvetli rüzgar ve kuvvetli kar yağışına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU KARADENİZ’DE KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT! : Bugün akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’de görülecek olan yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, zaman karla karışık yağmur ve kar yağışına dönerek Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Trabzon’un doğusu, Rize il geneli ve Artvin’in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması bekleniyor. Kar yağışının 13 OCAK 2021 Perşembe öğle saatlerinden sonra bölge genelinde etkili olarak kıyı şeridinde yer yer 5 ila 10 cm, iç kesimlerde yoğun (20-30 cm) olmak üzere Cuma (14.01.2022) günü sabah saatlerine kadar devam edeceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yağış anında kıyılarda kuvvetli rüzgar ile buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU’NIN BATISI VE GÜNEYDOĞUSUNDAKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT! : Halen devam eden yağmur ve karla karışık yağmur şeklindeki yağışların, zamanla kar yağışına dönerek, yarın (Perşembe) sabah saatlerine kadar Tunceli il geneli ile Erzincan’ın güney, Elazığ’ın kuzey ve Bingöl’ün kuzeybatı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), 1200 m üzeri rakımlı kesimlerde yer yer yoğun kar (20 cm üzeri), Hakkari, Bitlis, Batman, Şırnak ve Siirt çevreleri ile Van’ın güney, Muş’un güneybatı, Diyarbakır’ın kuzeydoğu ve Bingöl’ün güneydoğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2/12 saat), rakımı 1100 m üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek tipi şeklinde yağış, buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile çığ oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın; Marmara’nın batısı ve Ege kıyıları ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (40-90 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

13 OCAK 2021 Perşembe BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Çanakkale ve Tekirdağ’ın doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BURSA 0°C, 3°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

EDİRNE -6°C, 2°C

Çok bulutlu

İSTANBUL 0°C, 2°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KOCAELİ 1°C, 3°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, İzmir hariç bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olmak üzere, bu akşam saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -3°C, 1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

DENİZLİ 3°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu

İZMİR 5°C, 7°C

Çok bulutlu

MUĞLA 2°C, 7°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu, kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Antalya, Isparta, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ADANA 8°C, 14°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 11°C, 15°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 8°C, 14°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA 0°C, 5°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ANKARA -2°C, 2°C

Çok bulutlu, hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR -3°C, -1°C

Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

KONYA -1°C, 1°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SİVAS -2°C, 0°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kuzeyi ve Sinop çevrelerinde kuvvetli(21-50 kg/m²), iç kesimlerde ise yer yer kuvvetli kar (10-20 cm) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU -4°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

DÜZCE 1°C, 2°C

Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda kuvvetli, İç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

KASTAMONU -6°C, -1°C

Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 2°C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda kuvvetli, İç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

13 OCAK 2021 Perşembe ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi, Samsun, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Trabzon’un doğusu, Rize il geneli ve Artvin’in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması, Kar yağışlarının, 13 OCAK 2021 Perşembe öğle saatlerinden sonra bölge genelinde etkili olarak kıyı şeridinde yer yer 5 ila 10 cm, iç kesimlerde yoğun kar (20-30 cm) yağışı şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BAYBURT -2°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

ÇORUM -3°C, 1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

SAMSUN 2°C, 5°C

Çok bulutlu, yağmur ve zamanla karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda kuvvetli, İç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

TRABZON 5°C, 8°C

Çok bulutlu, yağmur ve zamanla karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda kuvvetli, İç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Şırnak, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Şırnak çevreleri ile Muş’un güneybatı, Van’ın güney ilçelerinde kuvvetli ve rakımı 1100 metre üzeri olan yerlerde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ERZURUM -3°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS -9°C, -2°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MALATYA 1°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

VAN 0°C, 5°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güney ilçelerinde yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

13 OCAK 2021 Perşembe GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur, doğusunun yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde görülmesi, Batman ve Siirt çevreleri ile Diyarbakır’ın kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli yağmur, rakımı 1100 metre üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunun yükseklerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 5°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuzeydoğu ilçelerinde kuvvetli, rakımı 1100 metre üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

GAZİANTEP 5°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

SİİRT 4°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli, rakımı 1100 metre üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

ŞANLIURFA 8°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

13 OCAK 2021 Perşembe DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege ve Doğu Karadeniz’de kuvvetli fırtına; Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de fırtına; Batı Karadeniz ve Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, batısı kuzeydoğudan 5 ila 7; Doğu Karadeniz’de batı kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu kuzeybatıdan ilk saatlerde 7 ila 9 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, doğusu ilk saatlerde 3,5m, yer yer 4,5m, Görüş: Orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0 m, Görüş: Zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yağmurlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9, Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, güneyi 13 OCAK 2021 Perşembe sabah saatlerinde kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyi 3,0 ila 4,0m, Görüş: Zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, yarın13 OCAK 2021 Perşembe sabah saatlerinde kuzeydoğudan 5 ila 7 yer yer 8; Doğu Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, akşam batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,5 m; Görüş: Orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, 13 OCAK 2021 Perşembe sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, zaman zaman güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50 m; Görüş: İyi, yağış ve pus anında orta, sis anında zayıf.

Denizli Oto Ekspertiz