MGM, Bölgelerimizin 15 Mart 2022 Salı gününün Hava tahmin Raporunu paylaştı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

MGM, Bölgelerimizin 15 Mart 2022 Salı gününün Hava tahmin Raporunu paylaştı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 15 Mart 2022 Salı hava tahmin raporu açıklandı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 15 Mart 2022 Salı hava tahmin raporu açıklandı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 15 Mart 2022 Salı hava tahmin raporu açıklandı
15 Mart 2022 Salı  Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Eskişehir çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Ordu ve Giresun’un iç kesimleri, Rize çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güney ve doğusunda kuzeyli yönlerden, kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Ordu ve Giresun’un iç kesimleri, Rize çevreleri Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yüksek kesimlerde buzlanma ve don gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

RÜZGAR UYARISI: Rüzgârın; Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güney ve doğusunda kuzeyli yönlerden, kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, kar örtüsüne sahip yüksek kesimlerde yerdeki karın savrulması sonucu tipi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

15 Mart 2022 Salı BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ÇANAKKALE 0°C, 9°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL 0°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif akrlakarışık yağmur ve kar yağışlı

KIRKLARELİ -4°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ -2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR -8°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ -2°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 2°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 0°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgârın, iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına(40-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 5°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY -2°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA -6°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, güney ve doğusu ile Eskişehir çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA -5°C, 4°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR -5°C, 3°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, hafif kar yağışlı

KAYSERİ -10°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı

KONYA -6°C, 0°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU -6°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı

DÜZCE -1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KASTAMONU -7°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı

ZONGULDAK 2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Ordu ve Giresun’un iç kesimleri, Rize çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE 1°C, 4°C

Çok bulutlu, karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 0°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TOKAT -4°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

TRABZON 1°C, 5°C

Çok bulutlu, karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don bekleniyor. Yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -12°C, -4°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KARS -12°C, -4°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

MALATYA -5°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif karlakarışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

VAN -7°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı ve hafif kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, doğusunun aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR -2°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

GAZİANTEP -5°C, 5°C

Çok bulutlu

SİİRT -4°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

ŞANLIURFA -1°C, 7°C

Çok bulutlu, doğusunun aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’in batısında fırtına, Doğu Karadeniz, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, sabah batı ve kuzeybatı, akşam güneybatıdan 3 ila 5, doğusu akşam 6, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 3 ila 5, akşam 6, batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, akşam saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, ilk saatlerde güneyi 6, Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6, açıkları 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, batısı kuzeybatıdan 5 ila 7, batısı 8 kuvvetinde Dalga: 2,0 ile 3,0m, Doğu Akdeniz’in batısında 4,0m , Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Denizli Oto Ekspertiz