MGM, Bölgelerimizin 19 Ağustos 2022 Cuma gününün Hava tahmin Raporu paylaşıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

MGM, Bölgelerimizin 19 Ağustos 2022 Cuma gününün Hava tahmin Raporu paylaşıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Tüm yurdumuzun 19 Ağustos 2022 Cuma hava tahmin raporu açıklandı
19 Ağustos 2022 Cuma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Akdeniz’in Toroslar mevkii, Osmaniye, Kahramanmaraş’ın güneybatısı, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz ile Eskişehir, Çankırı, Ankara’nın kuzeybatı çevreleri, Kütahya, Erzincan, Ardahan ve Erzurum’un kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, ülkemizin doğu kesimleri ile Kıyı Ege ve Marmara’nın batısında mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı bulutlu, doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 21°C, 36°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL 23°C, 30°C
Parçalı bulutlu, yarın (Cuma) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 21°C, 33°C
Parçalı bulutlu

KOCAELİ 21°C, 31°C
Parçalı bulutlu, yarın (Cuma) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 16°C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 23°C, 37°C
Az bulutlu ve açık

İZMİR 27°C, 35°C
Az bulutlu ve açık

MANİSA 26°C, 38°C
Az bulutlu ve açık

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, zamanla iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Akdeniz’in Toroslar mevkii ve Osmaniye çevreleri ile Kahramanmaraş’ın güneybatısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 25°C, 34°C
Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Toroslar mevkii yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 27°C, 35°C
Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu

HATAY 25°C, 31°C
Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA 19°C, 33°C
Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeybatısının parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Eskişehir çevreleri ile Ankara’nın kuzeybatı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 18°C, 31°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra kuzeybatı çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANKIRI 16°C, 33°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 17°C, 28°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 21°C, 31°C
Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 13°C, 26°C
Parçalı bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE 18°C, 30°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 14°C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyıları ile yarın (Cuma) il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİNOP 24°C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz’in yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 19°C, 33°C
Parçalı bulutlu

ARTVİN 21°C, 27°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı ilçeleri ile yarın (Cuma) il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇORUM 16°C, 30°C
Parçalı bulutlu

SAMSUN 22°C, 29°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Erzincan, Erzurum’un kuzeyi ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 13°C, 32°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 12°C, 32°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

MALATYA 20°C, 36°C
Az bulutlu ve açık

VAN 12°C, 29°C
Az bulutlu ve açık

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 23°C, 39°C
Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 25°C, 38°C
Az bulutlu ve açık

SİİRT 25°C, 38°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 24°C, 39°C
Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA


Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, bugün (Perşembe) akşam saatlerinde kuzeydoğudan, gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde doğusu güneybatıdan; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, yarın (Cuma) sabah saatlerine kadar doğusu güneybatıdan 2 ila 4, yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 3 ila 5, güneyi 6; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, yer yer 7 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, güneyi yer yer 2,5 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Doğu Akdeniz’in doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatıdan, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Antalya Körfezi kuzeydoğudan; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra doğusu 6; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, doğusu, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Cuma) öğle saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 6 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m, öğle saatlerinden sonra yer yer 1,0 m; Görüş: İyi.