MHP Lideri Bahçeli, Siyasi Partiler Kanunu'na Tam Destek mesajı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSiyaset

MHP Lideri Bahçeli, Siyasi Partiler Kanunu’na Tam Destek mesajı!

MHP Lideri Bahçeli, Siyasi Partiler Kanunu’yla ilgili tartışmalara ilişkin, “Son gelişmeleri dikkate aldığımız vakit anlaşılıyor ki bu reformlar acilen çıkartılmalıdır.” dedi.

Bahçeli, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş‘in Beştepe’deki  anıt mezarını ziyaret etti. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından dua eden Bahçeli,  Türkeş’in kabrine kırmızı ve beyaz karanfiller bıraktı ve bakır ibrikle mezara su  döktü.

Ziyaretin ardından AA muhabirlerine açıklamalarda bulunan Bahçeli,  Türk milletin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. Koronavirüs  salgını nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tedavi görenlere şifa  dileyen Bahçeli, üzüntülü bir Ramazan Bayramı geçirildiğini söyledi.

Türk milletinin, salgının bir an evvel ortadan kalkması için Sağlık  Bakanlığı ve Bilim Kurulunun talimatlarına uygun şekilde hareket ederek bu  sürecin en zararsız şekilde geçirilmesini sağlama gayreti içinde olduğunu  vurgulayan Bahçeli, “Milletimizin bu hassasiyetine teşekkür ediyorum. İnşallah  Cenabıallah çok kısa bir süre için bu salgından aziz milletimizi ve bütün  insanlığı korumuş ve kurtarmış olur. Hüzünlüyüz ama gelecekle ilgili de  umutluyuz.” ifadelerini kullandı. 

Bahçeli, “Partiler arası milletvekili transferi açıklamalarının  ardından Siyasi Partiler Kanunu’nda değişiklik yapılabileceği yönünde açıklamanız  olmuştu. Partinizin bu yönde bir çalışması var mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan ile bu konuda bir görüşmeniz oldu mu?” sorusu üzerine şunları kaydetti:”MHP, geçmişten bu yana, özellikle de 15 Temmuz, o acı gün, darbe  gününden itibaren Türkiye’de demokrasinin normalleşmesi, kökleşmesi, millet  olarak huzur ve güvene kavuşması ve siyasi hayatımıza saygınlık kazandırması  amacıyla ortaya konmuş olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi‘nin devamını da  mümkün kılacak bazı reformların yapılması gerektiği inancındadır. Bu  düşüncelerimizi her defasında ifade ediyoruz. Son gelişmeleri dikkate aldığımız  vakit anlaşılıyor ki bu reformlar acilen çıkartılmalıdır. Koronavirüs salgınından  sonra, bayram sonrasında Meclisin açılması ve faaliyetlerini sürdürmesi halinde  gündeme gelebilecektir.

MHP, Siyasi Partiler Kanunu’nun gözden geçirilmesini ve  öte yandan birçok ülkenin sosyal ve ekonomik meselelerini çözüme kavuşturacak  tedbirlerin bir an evvel alınması için şu ana kadar yaptığı hazırlıkları gündeme getirmek suretiyle bugünkü Cumhur İttifakı çerçevesinde hükümetin önereceği  tekliflere tam destek verecektir. İnşallah hayırlara vesile olur.”