MHP Lideri Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Siyaset

MHP Lideri Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum!

MHP Lideri Bahçeli
MHP Lideri Bahçeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medyayla ilgili kullandığı ifadelerin bağlamından koparılması sonrasında açıklama yaptı.

MHP Lideri sosyal medyada ayyuka çıkan fitne ve dedikoduların, kurguların yok olması gerektiğini ve yasal düzenleme yapılana kadar hesaplarını askıya alacağını duyurdu.

Bahçeli’nin açıklaması şu şekilde;

 TOPLUM HUZURUNA KAST ETMEKTEDİR 

 İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir. İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir. 

HESAPLARIMI ASKIYA ALIYORUM 

Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum. Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım.

Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim.