MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Sözleri Parti Grubu Tarafından Ayakta Alkışlandı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Siyaset

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Sözleri Parti Grubu Tarafından Ayakta Alkışlandı

MHP Lideri Devlet Bahçeli
MHP Lideri Devlet Bahçeli

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmesi gerektiğini belirterek “Erivan bir gece bedel ödeyebilir.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmayla alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ermenistan’ın amasız ve önkoşulsuz işgal ettiği topraklardan çekilmesi gerektiğini belirten Bahçeli, “Bakü’yü hedef yapanlar, Erivan’ın da bir gece ansızın bedel ödeyeceğini ne akıllarından, ne de kabus dolu anılarından çıkarmamalılar.

Dağlık Karabağ masada değil sahada, terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları ise şöyle:”Dağlık Karabağ’da Ermenistan’ın mezalimi dehşet saçarak devam etmektedir. KKTC’deki Cumhurbaşkanı seçimi tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bölücü terör örgütü ve yandaşları yine ateşle oynamaktadır. Kovid 19 salgınının neden olduğu belirsizlikler yeni boyutlar kazanmaktadır. Bu kapsamda dünya yeniden alarma geçmiş, kısıtlamalar başlamıştır.

3 Kasım 2020 ABD Başkanlık seçimine katılacak adaylar, son kozlarını masaya sürerken, bu nedenli siyasi gelgitler, bölge ve dünya siyasetine çok yönlü tesir etmektedir.

Türkiye-Fransa, Türkiye-Yunanistan kırılgan ilişkileri irtifa kaybı yaşamaktadır.

Suudi Arabistan ve BAE’nin işbirlikçi ve Türkiye karşıtı politikaları derinleşmekte, Türk mallarına yönelik ambargolar uygulanmaktadır.”

BUNLAR İBLİSİN ÇOCUKLARI, İHANETİN ÇAKALLARIDIR

İhanet ateşi ile küle dönen vicdanlar yeşili tanımaz. Orman havadır, orman hayattır, orman yurttur.

Ormanı topraktan ayrı düşünmek mümkün değildir. Ormana kasteden toprağa, toprağa kasteden vatanda kastetmiştir.

Hatay Belen’de çıkartılan yangın, rüzgarın da etkisiyle yerleşim yerlerine sıçramıştır.

İskenderun ve Arsuz’a kadar yayılmıştır. Hatay ve Kahramanmaraş’ta insanlarımızı evsiz bırakan, ağaçları yakıp yıkan yangın son zamanların en trajik olayları arasındadır.

Devamında Osmaniye ve Trabzon’da da yangınların görülmesi büyük bir üzüntüye yol açmıştır.

Yangınlarla ilgili incelemeler devam etmektedir. Kimler sabotaj yapmışsa bulunup cezalandırılmaları ertelenemez bir hedeftir.

‘Ateşin çocukları’ isimli bir PKK aparatı oluşum, dikkati üzerine çekmiştir. Bu canilerin ilk eylemi 11 Temmuz 2019’da Fethiye’de ortaya çıkan orman yangını ile görülmüştü.

Bildiğimiz bir şey varsa o da şudur; Bunlar iblisin çocukları, ihanetin çakallarıdır.

Kimin çocukları meçhul olan bu şerefsizlerin yakalanıp yaptıkları kadar yakılmaları, hesaba çekilmeleri en acil hukuk ihtiyacıdır.

DÜŞMAN ÇOK OLSA DA YENECEK KUDRETİMİZ VAR

Hazin gelişmeler karşısında aydın müsveddelerinin tepkilerini duyanınız oldu mu? TTB Merkez Konseyi’nin hakikatten yana tavrını göreniniz oldu mu? Terörist Demirtaş’ın hakkındaki iddiaları göğsüne asacağı şeref madalyası gibi gören CHP Genel Başkanı’ndan ses çıktı mı? En küçük bir sitem işitildi mi? Kılıçdaroğlu şeref deyince aklına ne geliyor? Demirtaş’la ilgili nazlı nazlı kahvaltı rezerasyonu yapanlar, sorarım sizlere, nasılsınız, iyi misiniz? Geçen hafta Ağrı’da şehit düşen Emre Dokumacı’nın muhterem annesine, babasına, tabutuna kapanıp ağlayan nişanlısına ne diyecekler, ne anlatacaklar? Teröriste terörist diyemeyen, bize göre teröristtir.

Hatay’da evi barkı yanan, ağacı ve tarlası ateşe verilen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Türkiye Cumhuriyeit güçlü ve muktedirdir. Neresi yanmış, yakılmışsa ümidim eskisinden daha da yeşile kavuşmasıdır.

Tüm ağaçlarımızı yaksalar da fidan dikecek toprağımız vardır, topraklarımız susuz kalsa da sulayacak kanımız vardır. Düşman çok olsa da yenecek kudretimiz vardır.

Zalimler karşımıza çıksa da, alayını birden yıkacak imanımız vardır. Biz Türkiye’yiz. Saldırılara siper olan Cumhur İttifakı’yız.

ERMENİSTAN HAK VE HUKUK TANIMIYOR

Saldırgan ülke Ermenistan’dır, masumları öldüren ülke Ermenistan’dır, işgalci ülke Ermenistan’dır. Hak ve hukuk tanımayan ülke de Ermenistan’dır.

Neyin ateşkesi, neyin görüşmesi. Konu vatan konusudur, konu bağımsızlık konusudur.

Terörist devlet Ermenistan, Karabağ’dan çekilmeden silahları indirmek, masalarda çözüm aramak, cinayetlerin meşrulaşması demektir. Dağlık Karabağ Türk’tür. Azerbaycan Türklüğün öz yurdudur.

DAĞLIK KARABAĞ, ERMENİSTAN’IN KAFASINA VURA VURA ALINMALIDIR

27 Eylül’de tek yanlı ateşi açan Ermenistan’dır. Azerbaycan kendi topraklarını kahramanca mücadele etmiş, işgal altındaki yerlerin yüzde 25’ini kurtarmıştır. Zoru gören Ermenistan sivilleri vurarak insanlık suçu işlemiştir.

İnsan hakları savunucuları, uluslararası kuruluşlar dillerini yutmuşlardır. Cephede başarı sağlanmadan, topraklar özgürleşmeden, ateşkes olsun demek hiçbir şart altında geçerli olamayacaktır.

Zor, oyunu bozacak, güç kullanılarak vatan toprakları alınacaktır. Moskova’da kurulan masada çözümsüzlük hali somutlaşmıştır. Katille pazarlık, kurşun olarak, bomba olarak fatura edilmiştir.

Dağlık Karabağ masada değil sahada, terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır.

Ermenistan, işgal ettiği her yerden ön şartsız çekilmelidir. Bakü’yü hedef yapanlar, Erivan’ın da bir gece ansızın bedel ödeyeceğini ne akıllarından, ne de kabus dolu anılarından çıkarmamalılar”

Denizli Oto Ekspertiz