MHP'li Cihan Kayaalp mazbatasını alıp açıklamalarda bulundu! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Siyaset

MHP’li Cihan Kayaalp mazbatasını alıp açıklamalarda bulundu!

Cihan Kayaalp
Cihan Kayaalp

Mazbatasını aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Kayaalp, MHP’nin 2 yıldır Diyarbakır’da yakaladığı ivmeyi baltalamak ve harcadığı emeği karalamak amacıyla kendilerine iftira atanların olduğunu, ancak bu iftira ve karalama kampanyaları yürütenlerin başarılı olamayacağını söyledi.

MHP İl Başkanı Kayaalp, mazbatasını aldıktan sonra YSK önünde açıklamalarda bulundu. Kayaalp; “Pazar günü kongremizi gerçekleştirdik. Bugün de seçim işlerinden gelip mazbatamızı teslim aldık. Bildiğiniz üzere yaklaşık 2 yıldır Diyarbakır’da Devlet Bey’in takdirleri ile bu göreve atandım. Şu ana kadar gücümün yettiğince, şerefle, onurla yürüttüğüm görevime geçen pazar günü kongrede yeniden seçilerek tekrar devam edeceğim. Partimizin Diyarbakır’da 2 yıldır yakaladığı ciddi bir ivme var. Toplum tarafından takdir gördüğü, toplum tarafından karşılık bulduğu bir döneme girdik. Bunda bütün arkadaşlarımızın, il yöneticilerimizin, ilçe teşkilatlarımızın ciddi çabaları var. Gerçek manada bir özveriyle çalıştılar ve toplumda karşılık bulmaya çalıştık” dedi.

Cihan Kayaalp
Cihan Kayaalp

“KONGRE SÜRECİNDE İFTİRALARA MARUZ KALDIK”


İl kongresine gidilen süreçle ilgili de açıklamalarda bulunan Cihan Kayaalp; “Kongre sürecine girdiğimiz den bu yana ciddi iftiralara, ciddi karalamalara maruz kaldık. Dolayısıyla teşkilatımızın kazandığı ivmeyi baltalamak istediler. Yine yapmış olduğumuz en insanı çalışmaları bile karalamak istediler. Bunu yaparken de kendilerine devletçi, MHP’li süsü verdiler. Gerçek hayatları boyunca gerçek manada teşkilatlarımızda hizmet yapmamış, sadece yıllarca MHP’nin şerefinden şereflenmiş, etiketini kullanmış birtakım insanlar burada harcadığımız emeği baltalamak, yerle yeksan etmek için ellerinden gelen çabayı sarf ettiler ancak başaramadılar ve bundan sonra da başaramayacaklar da. Biz buna asla müsade etmeyeceğiz.

Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır’da artık vardır, var olmaya devam edecektir.

Her şeyden önce beni bu göreve yeniden layık gören genel başkanımız devlet babamız, Devlet Bahçeli’ye buradan bütün evlatlarının sevgi ve saygısını gönderiyorum.

Yine teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcımız Prof. Dr. Edip Semih Yalçın’a da ayrıca bütün teşkilatımız olarak teşekkür ediyoruz. Biz var olduğumuz sürece hiçbir engele takılmaksızın, MHP camiasının Diyarbakır’da yükselişi için mücadele edeceğiz.

Çalı çırpı bizi durduramaz. Biz suru hedeflemiş insanlarız. Ve Allah’ın izniyle çok kısa süre içerisinde teşkilatımızı getirdiğimiz bu noktadan çok daha ileriye taşıyacağız.

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun Allah’a emanet olun.”

Haber:Mehmet Aslan