'Milli damat' adıyla anılan Asım Ekren Vefat etti | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSağlık

‘Milli damat’ adıyla anılan Asım Ekren Vefat etti

'Milli damat' adıyla anılan Asım Ekren Vefat etti

Ekren, Özal’ın kızı Zeynep Özal’dan daha sonra ayrılmıştı. Kıbrıs’ta yaşayan Ekren, 2011 yılında lenf kanserine yakalanmıştı.

Ünlü müzisyen bir süredir tedavisi için İstanbul’da bulunuyordu.

Asım Ekren, İstanbul Gelişim Orkestrası’nda Garo Mafyan, Attilla Özdemiroğlu, Uğur Başar, Selçuk Başar ile birlikte çalıştı. 1990’lı yıllarda Kültür Bakanlığı’nın “Devlet Modern Folk Müzik Topluluğunda” pek çok müzisyen ile birlikte müzik çalışmalarıma devam etti. 2009 yılında Cengiz Özdemir ve bas gitarist Eylem Pelit ile birlikte modernize edilmiş Türk Halk Müziği ezgilerini enstrümantal olarak yorumladığı “Folkestra” isimli bir grup kurdu.

Sanat camiası üzüntülerini böyle dile getirdi

ŞEHRAZAT


Uzun yıllardır görüşemedik ama değişen bir şey yok Asımcım çok yıllı arkadaşım… Mekanın cennet olsun. Nurlarda yat canım benim. Ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum.

Asım Ekren’in vefatı dostlarını yasa boğdu. Kötü haber alan ünlü isimler acılarını dile getirdi…

AJDA PEKKAN


Canım arkadaşım, kıymetlimiz , müzik dünyasında önemli yeri olan değerli müzisyen dostumuz Asım Ekren’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum… Seni hep gülen yüzünle hatırlayacağız. Çok ama çok üzgünüm. Nurlar içinde uyu…

ALİ KOCATEPE


Güzel insan, İstanbul Gelişim’in müthiş davulcusu Asım Ekren de sessiz sedasız ayrıldı aramızdan. İlkyaz Kocatepe daha 3 yaşındayken tanımıştı Asım’ı. Işıklarda uyusun. Tüm sevenlerine, yakınlarına sabır diliyorum.

KEREM GÖRSEV


Değerli müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetmiş. İstanbul Gelişim Orkestrası Selçuk Başar, Garo Mafyan, Ugur Basar, Atilla Özdemiroğlu efsanevi bir orkestra da çalmıştı. 1980’li yıllarda Ajda Pekkan’a eşlik ederlerdi. Garo Mafyan’i izlerdim sahne arkasından. Allah rahmet eylesin…

Denizli Oto Ekspertiz