Milli Emlak tarafından Beyoğlu ve Arnavutköy'deki gayrimenkuller için ihale düzenlenecek | intHaber.com
Emlak

Milli Emlak tarafından Beyoğlu ve Arnavutköy’deki gayrimenkuller için ihale düzenlenecek

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından İstanbul’un Avrupa Yakasında yer alan ilçeleri Beyoğlu ve Arnavutköy’de 2 adet gayrimenkul satışa sunuldu.

Satışa sunulan gayrimenkuller için 28 Mayıs 2021 günü ihale düzenlenecek. İhalenin Cağaloğlu-Fatih’te yer alan Milli Emlak Dairesi Başkanlığı binasında düzenleneceği belirtildi. Öte yandan gayrimenkuller için toplam 25 milyon 578 bin 320 TL satış bedeli belirlendi.

BEYOĞLU’NDA KARGIR BİNA SATIŞTA

Söz konusu gayrimenkul satış ihalesinde Beyoğlu Kamerhatun Mahallesi’nde yer alan 1 adet kargır bina satışa sunuldu. Bu gayrimenkul için 3 milyon 500 bin TL satış bedeli belirlendi. Talep edilen geçici teminat tutarı ise 700 bin TL olarak belirtildi.

Saat 11:45’te ihalesi yapılacak bu gayrimenkul için 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık teklif sunulacak.

İSTANBUL’UN GELİŞMEKTE OLAN BÖLGESİNDE YATIRIM FIRSATI

İstanbul’da yatırım için gözde bölgeler arasında giren Arnavutköy’de arsa özellikli gayrimenkul satışa sunuldu. 4 bin 485 metrekare yüzölçümüne sahip olan arsanın Haraççı Mahallesi’nde yer aldığı belirtildi. Arsa için ihalede 22 milyon 078 bin 320 TL tahmini satış bedeli belirlenirken 4 milyon 415 bin TL geçici teminat tutarı talep ediliyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, Arnavutköy’deki arsanın ihalesi saat 15:00’da 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36’ncı maddesine göre kapalı teklif usulü ile düzenlenecek.

İhaleye ve satışa sunulan gayrimenkullere dair tüm detayların İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi’nden öğrenilebileceği kaydedildi.

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu