Minik İkranur'un katil zanlısı 14 yaşındaki amcası çıktı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Minik İkranur’un katil zanlısı 14 yaşındaki amcası çıktı!

Minik İkranur’un katil zanlısı 14 yaşındaki amcası çıktı!

Giresun’un Bulancak ilçesinde gerçekleşen olayda, 27 Haziran günü evinin yakınındaki bahçede kaybolmasının ardından 3 gün sonra derede cansız bedeni bulunan İkranur Tirsi’nin (7) ölümüyle ilgili, cinayet şüphesi üzerine yürütülen soruşturma devam ediyordu. 8 ay sonra İkranur Tirsi olayı aydınlığa kavuştu.

İkranur’un dedesi ve amcasının da aralarında olduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltı sonrasında ilk itiraf geldi. 7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin katilinin 14 yaşındaki öz amcası olduğu anlaşıldı.

Sorgulama devam ediyor

Sır gibi olayın aydınlatılması için Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İkranur Tirsi’nin ölümü ile ilgili yürütülen soruşturma dahilinde 7 kişiyi gözaltına aldı. Minik İkra’nnın dedesi, amcası, 3 halasının da yer aldığı 7 kişinin, sorgusu devam ediyor.

Ekipler, şüphelileri çapraz sorguya da alarak, olayı tüm detaylarıyla aydınlatmaya gayret ediyor.

DNA örnekleri alındı

İçişleri Bakanlığı’nın talimatı sonrası İkranur Tirsi’nin ölümünü araştırmak üzere atanan özel ekip ise çalışmalarını sürdürüyor. Soruşturmada kızın dereye düşerek öldüğü ya da öldürüldükten sonra dereye atılmış olabileceği ihtimalleri özenle araştırılıyor. Bu kapsamda köyde, aralarında aile fertlerininde yer aldığı 20 kişiden DNA örnekleri alındı. İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilen DNA örnekleri inceleniyor.

Rapor hazırlanıyor

İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığı’nca başlatılan çok yönlü soruşturma devam ediyor. İlk tespitlere göre travmatik bulgu görünmeyen İkranur’un ölüm nedeni, otopside yapılan çoklu organ incelemesi sonucu netlik kazanacak. Bedeninde cinayeti destekleyen herhangi bir bulguya rastlanmayan minik İkranur’un iç organlarından alınan parçalara, çoklu organ incelemesi yapılacak. Trabzon Adli Tıp Kurumu’ndaki incelemenin ardından parçalar, İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Minik İkranur’un katil zanlısı 14 yaşındaki amcası çıktı!
Denizli Oto Ekspertiz