MSB'den önemli açıklama: 33 terörist etkisiz hale getirildi | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

MSB’den önemli açıklama: 33 terörist etkisiz hale getirildi

MSB’den önemli açıklama: 33 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyinde yer alan Gara bölgesindeki terör hedeflerine yönelik düzenlediği Pençe Kartal-2 Harekatı’nda, gelen ilk bilgilere göre barınak, sığınak, mühimmat depoları ile sözde karargah merkezleri ve mağaralardan oluşan 50’yi aşkın hedefin imha edildiği, aralarında örgütün sözde üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı 33 teröristi etkisiz hale getirdiği belirtildi.

Irak’ın Kuzeyinde bulunan Gara bölgesinde teröristlerce kullanılan hedeflere yönelik 10 Şubat 2021 ‘de başlatılan ”Pençe Kartal-2 Harekatı” planlandığı gibi devam etmektedir.

Harekat dahilinde ilk olarak teröristlerin kullandığı barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah noktaları ile mağaralardan oluşan 50’den fazla hedef hava harekatı ile yok edilmiştir.

40’tan fazla uçağın dahil olduğu harekatta İHA/SİHA’larla birlikte tanker uçakları ve Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçakları da bu görevde yer aldı.

Büyük ölçüde yerli ve milli mühimmat kullanılan hava harekatında hedefler tam isabetle yok edilmiş, harekat ile terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır hasar verilmiştir. Hava harekatı sonrasında ise bölgeye kara unsurları helikopterle indirilmiştir.

İlk temas sonrası şehit düşen kahraman personelimizin kanları yerde kalmamış, harekat kapsamında şu ana kadar, ikisi örgütün sözde yönetiminden toplam 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Dost ve müttefiklerimizle birlikte koordine olarak yapılan harekat öncesinde hedefler itina ile seçilmiş, harekatın planlanması ve harekete geçilmesinde sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunmasına azami dikkat gösterilmiştir.

MSB’den önemli açıklama: 33 terörist etkisiz hale getirildi
Denizli Oto Ekspertiz