Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu belli oldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Siyaset

Muharrem İnce’nin partisinin ismi ve logosu belli oldu

Muharrem İnce’nin partisinin ismi ve logosu belli oldu

Cumhurbaşkanı adaylığı sonrası CHP’den ayrılan ve seçimlerden sonra da parti kurma hazırlıklarına başlayan Muharrem İnce, bir süredir devam eden çalışmalarını tamamladı.

Slogan ve logo tasarımlarını da tamamlayan İnce’nin ‘Mavi Parti’ verdiği partisinde logoda yer alan detaylar dikkatlerden kaçmadı.

Yola ‘Memleket hareketi, Türkiye bereketi’ diyerek çıkacak olan Muharrem İnce, yeni partisine Memleket, Adalet, Vicdan, ve İş kavramları açılımını sunarken parti ismine de bu açılımın baş harflerinden oluşan ‘Mavi’ ismini verdi.

Partinin, Atatürkçü çizgiden uzak olmayacağını daha önceden açıklayan Muharrem İnce, partisinin adını Mustafa Kemal Atatürk’ün gözlerine de atıf yaptı. Logo çalışmalarını da tamamlayan Muharrem İnce, partinin logosunda DSP lideri Bülent Ecevit’in partisinin izlerinin yer almasını istedi. Kanatları açık bir güvercin silueti yer alan logoda Türkiye haritasının da bir bölümü konuldu. Logoda yer alan Memleket hareketi yazısında bulunan ‘i’ harfinin noktası da Türk bayrağında bulunan ay yıldızla yapıldı.

Muharrem İnce’nin partisinin ismi ve logosu belli oldu