Müslüman Alimler Birliği'nden Covid-19 aşısı ile ilgili fetvası, aşı dini açıdan Caiz! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSağlık

Müslüman Alimler Birliği’nden Covid-19 aşısı ile ilgili fetvası, aşı dini açıdan Caiz!

Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden aşı fetvası, Aşı dini açıdan da kabul görür!

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin el-Karadaği, yaptığı yazılı açıklamada, COVID-19 aşısı konusunda doktorlara güvenmenin zorunlu olduğunu ifade etti.

Alman şirketi “Pfizer-Biontech” başta olmak üzere COVID-19 aşılarıyla ilgili çok sayıda soru aldığını belirten Karadaği, “Tıp camiası, bu aşının belirli bir grup ve kişiler için gerekli olduğuna karar verirse bu, akıl ve beden sağlığının korunması ve salgının yayılmasının önlenmesi açısından dini açıdan da kabul görür” açıklamasında bulundu.

.

Hazreti Peygamber’in “İslam’da zarar vermek ve zarara zararla karşılık vermek yoktur” hadisine dayanarak salgın durumunda tedavinin gerekli olduğu yönünde kararlar bulunduğuna değinen Karadaği, fetvaların da ancak ilim ehli tarafından verilebileceğini kaydetti.

Karadaği, fetvanın, uzman makamların aşıya onay vermesi, faydasını ve tesirini kanıtlamasına bağlı olacağını, burada da tamamen faydalı olması değil, faydasının ağır basması şartının aranacağını söyledi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden aşı fetvası, Aşı dini açıdan da kabul görür!
Denizli Oto Ekspertiz