Nar kabuğunda koronavirüs mucizesi! Virüsü yok ediyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Sağlık

Nar kabuğunda koronavirüs mucizesi! Virüsü yok ediyor

Nar kabuğunda koronavirüs mucizesi! Virüsü yok ediyor

Çin’de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı bir faydası olduğu öğrenilen Nar kabuğunun mucizevi etkileri de olduğu ortaya çıktı.

Günde 3 kez tüketilmesi durumunda soğuk algınlığına karşı birebir etki sağladığı görülen nar özütü tarifine ise haberimizin detayında ulaşabilirsiniz.

Uzun yıllardır keşfi yapılan Nar’ın mucizevi etkileri bugün de devam ederken Türkiye’de yapılan yeni bir araştırma ise nar kabuğu özütünün laboratuvar ortamında koronavirüs hastalığına neden olan virüsü 1 saat içerisinde etkisiz hale getirdiği ortaya çıktı. Konuyla ilgili detaylı bilgiler paylaşan Prof. Dr. Gülgün Dilek Arman, bu güne kadar bitkisel olarak kullanılan tüm formüllerin günlük hayatta gösterdiği koruyuculuğuna dikkat çekerek Nar kabuğu özütünün de, koronavirüs hastalığının yanı sıra MERS ve SARS gibi virüslerini de ortadan yok ettiği ile ilgili onayın laboratuvar ortamında verildiğini söyledi.

Nar özütünün koronavirüs salgınına karşı iyi geldiğini belirterek nar kabuğunun insan sağlığına olan faydalarını anlatan enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Gülgün Dilek Arman, yakın zaman önce Türkiye’de bulunan akredite bir kurum tarafında yapılan ve sonuçlanan araştırma çalışmalarında, vero hücre denilen ve hızla enfekte olan hücre kültürünün içinde koronavirüs ile enfekte edilen hücrelerin nar kabuğunun özütünden elde edilen solüsyon ile karıştığında 1 saat içerisinde hücrelerde virüslerin kaybolduğu ve aynı zamanda enfekteye uğramamış hücrelere de zarar vermediğinin görüldüğünü ifade etti.

Araştırma çalışmalarının bakteriler üzerinde de görüldüğünü aktaran Prof. Dr. Arman, nar kabuğunun özütünün içerisinde ayrıca zerdeçal ve zencefilin de bulunduğu ve tek başına yüzde 24 ila 42 oranında etkili olan bitkilerin bir araya geldikleri sırada yüzde 80’den fazla bir etki gösterdiklerini söyledi. Arman, konuşmasını devamında bu bileşenlerin tükürükte yer alan lizozim salgısınında da bir artış gösterdiği ve bu durumunda vücudun doğal bağışıklığını koruduğunu ifade etti.

“PCR TESTİ 3 SAATTE NEGATİFE DÖNDÜ”

İtalya’da bilim insanlarının yaptığı bir araştırmada ise 2 hafta günde 3 defa nar kabuğunun özütünün zencefil ve zerdeçal ile karıştırılarak formüle edilen maddenin tüketiminde soğuk algınlığının olgularının kısa sürede bittiği ve belirtilerinin de daha az sürede görüldüğünün gözlemlendiğini belirten Prof. Dr. Gülgün Dilek Arman, koronavirüs salgınıyla ilgili yapılan araştırma sonuçlarında ise özellikle pozitif test sonucuna sahip hastalarda aynı şekilde kullanım sonrasında 3 saat içerisinde PCR testinin negatife orana döndüğünün görüldüğünü kaydetti.

Nar kabuğunda koronavirüs mucizesi! Virüsü yok ediyor