Netflix, sadece ses modu ile size özgürlük sunmak istiyor! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Netflix, sadece ses modu ile size özgürlük sunmak istiyor!

Netflix, sadece ses modu ile size özgürlük sunmak istiyor

Netflix mobil uygulaması için “Sadece Ses” modu getirecek. YouTube Premium kullanıcısı iseniz bu duruma alışıksınızdır. YouTube Premium‘da videoları arka plana atarak onları dinlemeye devam edebiliyorsunuz.

Netflix, sadece ses modu ile size özgürlük sunmak istiyor

Bu özelliği XDA Developers keşfetti. Ekip, geçtiğimiz Ekim atında Netflix uygulamasında (sürüm 7.79.1) araştırma yaparken yalnızca ses moduna ait referanslar buldu. Tabi bu mod o zamanlar işlevsel değildi, ancak Android Police‘in yakın tarihli bir raporuna göre, bazı kullanıcılar artık bu özelliğe erişebiliyor.

Netflix, sadece ses modu ile size özgürlük sunmak istiyor. Normalde mobil cihazınızda bir işiniz varsa ve Netflix‘i arkaplana attığınızda izlediğiniz içerik duruyor. Gelecek olan bu özellik ile Netflix bunu ortadan kaldırmak istiyor. Bu özelliğe erişimi olan kullanıcılar aşağıdaki görselde de görebilecekleri gibi videoyu kapatabilecekleri bir seçenek ile karşılaşacaklar.

Bir yere araç ile seyahat ederken sizde benim gibi ekrana bakmakta zorlanıyor veya mideniz bulanıyorsa, bu özellik tam bize göre. Tabi bu özelliği aksiyon sahneleri bol olan ya da görsel olarak size daha çok bilgi sunan içeriklerde kullanmak istemeyebilirsiniz. Sadece ses modu belgeseller veya stand-up gösterileri için çok kullanışlı olabilir. Şu an bu özelliğe erişebilen kullanıcılar sınırlı bir sayıda ve ne zaman global olarak geleceği de belli değil.

Siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz ve sizce kullanışlı olur mu ? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Netflix, sadece ses modu ile size özgürlük sunmak istiyor

haber kaynak: Shiftdelete
yazar: Alpatürk Şahin

Denizli Oto Ekspertiz