Niğde Merkez'de yeni sosyal konutlar satışa sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

Niğde Merkez’de yeni sosyal konutlar satışa sunuldu

TOKİ Niğde Merkez Efendibey projesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlıyor.

TOKİ Niğde Merkez Efendibey projesinde yer alan 472 adet konut satışa sunuldu. Orta gelir grubu için oluşturulan konutlar 3+1 daire tipi şeklini taşıyor.

Satışa sunulan konutlara başvurular başladı. Yatırımcılar, HalkBank şubeleri aracılığıyla başvurularını iletebilecek. Öte yandan konutlara son başvuru tarihi olarak 11 Mayıs 2021 günü belirlendi. Konutlar için 2 bin TL başvuru ücreti talep ediliyor.

KURA ÇEKİMİ MAYIS AYINDA

TOKİ Niğde Merkez Efendibey projesinde satışa sunulan 472 adet konut için 25 Mayıs 2021 günü kura çekimi yapılacak. Noter huzurunda yapılacak kura çekiminin ardından hak sahipleri ve yedek üyeler belirlenecek.

FİYATLAR 165 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Niğde Merkez Efendibey projesinde satışa sunulan konutlar için uygun fiyat ve ödeme seçenekleri belirlendi. Konutların fiyatları 165 bin TL’den başlayarak özelliğine göre 250 bin TL’ye kadar yükseliyor.

Yatırımcılar projeden yüzde 10 veya yüzde 20 peşinatla konut sahibi olabilecek. Konutların peşinat tutarları 16 bin 500 TL ile 50 bin TL arasında değişiyor.

Satışı konu olan konutların aylık taksitleri ise 733 TL ile bin 237 TL arasında değişiyor. Yatırımcılara 120 ay ve 180 ay vadeli ödeme seçenekleri sunuluyor.

TOKİ Niğde Merkez Efendibey projesi
Denizli Oto Ekspertiz