Nokia 3.4 özellikleri ve detayları ile ilgili paylaşımlar yapıldı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Nokia 3.4 özellikleri ve detayları ile ilgili paylaşımlar yapıldı!

Nokia 3.4 özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı
Nokia 3.4 özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı

Bir hafta önce ortaya çıkan Nokia 3.4 Geekbench performans testi sonrası, giriş  seviye olması beklenen model hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Henüz bu ayrıntılar iddia boyutunda olsa da, gelen bilgilerin HMD Global’e yakın isimlerden geldiği aktarılıyor. Geekbench üzerinde karşımıza çıkan sonuçlar bizi Snapdragon giriş seviye işlemcisi 460’a yönlendirmişti. Ancak işlemcinin Bengal kod adına sahip olması işleri biraz değiştiriyor. Performans testinin dışında Nokia 3.4 özellikleri ve tasarımı da ortaya çıktı.

Nokia 3.4 özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı

İşlemci açısından Bengal kod adı hem 460 hem de 662 için kullanılıyor. İki işlemci de giriş seviyesi olsa da, 662 saat hızı performansıyla öne çıkıyor. Nokia 3.4 tasarımı henüz belli olmasa da, telefonun gerçek görüntüsüne dayandığı iddia edilen bir hayran tasarımı ortaya çıktı. Arka kameraların dairesel olarak yerleştirildiği bu tasarımda 13 Megapiksel ana kameraya 2 ve 5 Megapiksellik iki kameranın eşilik etmesi bekleniyor.

Ekran tarafında ise 6,5 inçlik, 19:9 oranında HD Plus ile karşı karşıya kalıyoruz. Ön kısımda ortada yer alan delik kısmında ise 8 Megapiksel çözünürlüğüne sahip selfie kamerası bulunacak.

Sızıntılara bakılırsa telefonun micro USB ile şarj olacağı ve 3,5 mm jak çıkışı ile gelmesi bekleniyor. Telefonun pil tarafında ise 4.000 mAh batarya karşımıza çıkacak. Telefonda kullanılacak işlemcinin 460 ya da 662 olması ise fiyat ve performans açısından çok az da olsa fark yaratacak.

Doctor Strange kod adlı 3.4 özellikleri, giriş seviyesinde olmasına karşın iyi görünüyor. Modelin Wolverine kod adlı 2.4 ile birlikte 3 Eylül tarihinde tanıtılması bekleniyor. Yine markanın orta seviye telefonları 6.3 ve 7.3’ün de yakın zamanda tanıtılması bekleniyor.

Uzun süre sessizliğe gömülen Nokia’nın yeni modellerini nasıl buldunuz? Nokia 3.4 sizce nasıl bir fiyat aralığına sahip olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

haber kaynak :https://shiftdelete.net/

Denizli Oto Ekspertiz