Okmeydanı'ndaki büyük dönüşümün ilk etabı tamamlandı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakKentsel Dönüşüm

Okmeydanı’ndaki büyük dönüşümün ilk etabı tamamlandı.

Okmeydanı'ndaki büyük dönüşümün ilk etabı tamamlandı
Okmeydanı'ndaki büyük dönüşümün ilk etabı tamamlandı

İstanbul ilçelerinde kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Beyoğlu ilçesine bağlı Okmeydanı bölgesinde de büyük dönüşüm sürdürülüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ ve Beyoğlu Belediyesi tarafından ortak sürdürülen çalışmalarda teslimler başladı.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 1. Etap çalışmasında kapsamında 80 konut hak sahiplerine teslim edildi. Depreme karşı güvenli bir şekilde oluşturulan konutlardan 50 tanesinin stok olarak kullanılacağı belirtildi.

Projenin teslim töreni bugün düzenlendi. Törene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt katılım gösterdi.

“HUZURLU, GÜVENLİ YAŞASINLAR”

Törende konuşma yapan İBB Başkanı İmamoğlu, projenin 1’nci etabında inşa edilen konutların 80’inin vatandaşlar için, 50’sinin de stok için yapıldığını belirterek, “8 bloktan 80 aileye teslime dilecek bu yapıların hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bundan sonra huzurlu güvenli yaşasınlar. Başından beri emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşümün deprem tehlikesi açısından önemine değinen İmamoğlu, “Kentsel dönüşümde dikkat çeken hususlar var. Depremi ve kentsel dönüşümü en üst seviyede tartışmak çözüm bulmak mecburiyetimiz var. Bu anlamda İstanbul’un her köşesinde bir kurum çaba gösteriyor. Ama büyük bir sorumluluk ve büyük bir seferberliğe dönüşmezse uzun yıllara ihtiyaç duyarız. Bunu hızla yapmanın mecburiyet olduğunu İzmir’de de yaşadık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet yaralılara şifa diliyorum” ifadelerini kullandı.

2. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise 2004’ten itibaren Okmeydanı kentsel dönüşüm çalışmasının içinde olduğunu belirterek, “Bugün açılışında bulunduğumuz bu tören anlamlı. İBB, KİPTAŞ ve Beyoğlu Belediyesi iş birliğiyle Okmeydanı kentsel dönüşümünde 1. etap tamamlandı. 80 hak sahibi için 130 konut üretildi. Hak sahipleriyle uzlaşmalar yapıldı, kentsel dönüşüm gönül rahatlığıyla tamamlandı” diye konuştu.

Deprem tehlikesine karşı dönüşümün hızlı bir şekilde yapılması gerektiğini dile getiren Yıldız, “Yerinde dönüşümü esas alarak mağduriyete yer vermiyoruz. Okmeydanı kentsel dönüşümünde 2. etabında çalışmalar başladı. Kentsel dönüşüm politik veya siyasi değildir. Konutlarına kavuşacak vatandaşlara sağlıklı, mutlu günler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Denizli Oto Ekspertiz