Okmeydanı'ndaki kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor | intHaber.com
Kentsel Dönüşüm

Okmeydanı’ndaki kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Okmeydanı'ndaki kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor
İstanbul Avrupa Yakası Beyoğlu ilçesine bağlı olan ve son yıllarda kentsel dönüşümün yoğun şekilde uygulandığı bölgeler arasında öne çıkan Okmeydanı’nda yeni bir projede daha başlıyor.

Posta’da yer alan habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Fetihtepe Mahallesi’nde 778 konut için düğmeye basıldı.

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Şuayip Korkmaz, “Gelip uzlaşmalarını imzalayan ve evini tahliye edip bakanlığımızdan kira yardımını almaya başlayan hak sahiplerimizin binalarından yenileme çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Haydar Ali Yıldız’ın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile görüşmesi neticesinde, vatandaşlarımızın talep ettiği ödeme miktarından ortalama yüzde 30 bir indirim daha sağlanmış ve bu müjdeyi sayın başkanımız bayramdan önce vatandaşlarımıza duyurmuştu” şeklinde konuştu.

KONUT VE İŞ YERLERİ İNŞA EDİLECEK

Okmeydanı Projesi’nde vatandaşlara bilgi vererek uzlaşmaları yapmayı sürdürdüklerini kaydeden Korkmaz, “Uzlaşmalarını yaparak kira yardımlarını almaya başlayan ve evlerini tahliye eden hak sahiplerinin binalarında da yeniden inşa sürecine başlamayı bekliyoruz. Bütün vatandaşlarımızı Kentsel Dönüşüm Ofisinde bilgilendirmeye, ortalama yüzde 30 olan indirimdeki son ödeme miktarlarını öğrenmeye, uzlaşmayı imzalamaya ve kira yardımlarını almaya bekliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Fetihtepe Mahallesi 3 bin 550 ada bölgesinde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi, 29 bin metrekarelik alanda hayat bulacak. Proje kapsamında 778 konut ve 159 adet iş yeri inşa edilecek.

Okmeydanı'ndaki kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor