Ömer ÇelikÖmer Çelik: Sn. Kılıçdaroğlu'nun son açıklamaları yanlış! kanunsuzluğu teşviktir!.. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSiyaset

Ömer ÇelikÖmer Çelik: Sn. Kılıçdaroğlu’nun son açıklamaları yanlış! kanunsuzluğu teşviktir!..

Ömer Çelik: Sn. Kılıçdaroğlu’nun son açıklamaları yanlış! kanunsuzluğu teşviktir!..

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yapılan zamlar geri alınana kadar elektrik faturası ödememe kararına tepki gösterdi.

Çelik’in Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Sn Kılıçdaroğlu’nun son açıklamaları siyasi muhalefet değil, kanunsuzluğu teşviktir. Bu nedenle anti demokratiktir. Bu açıklamalar sivil siyasetle ve demokrasiyle kavgalı olduklarını bir kere daha gösteriyor.

SİYASİ PARTİNİN İFLASI

Demokratik düzeni işlemez hale getirmeye çalışmak, demokratik siyaseti aşağılamaktır. Bir siyasi parti kanunsuzluğu teşvik ediyorsa kendi varlık sebebini ortadan kaldırır. Kanunsuzluğu muhalefet zannetmek siyasi partinin iflasıdır.

Bir parti için muhalefet üretmek yetenek işidir. Muhalefet yeteneği olmayan siyasi parti kanunsuzluğa savrulur. Muhalefet için siyasi akıl gerekir. Kanunsuzluğu teşvik etmeyi, muhalefet yapmak zannetmek bir siyasi iflastan öteye gitmez.

AKBAŞOĞLU: KILIÇDAROĞLU İLE İMAMOĞLU TERS DÜŞTÜ

AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, memleketi Çankırı’da partisinin il başkanlığında açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarıyla ters düştüklerini belirterek, “Muhalefetin içinde bulunduğu içler acısı durumun her gün daha belirginleştiğini ve kendi aralarındaki yamalı bohça ittifakının dikişlerinin patladığını bir kez daha görüyoruz. En son Sayın Kılıçdaroğlu’nun ifade etmiş olduğu ‘Faturaları ödemeyin’ şeklindeki çağrısına, Sayın İmamoğlu ‘Faturaları düzenli ödeyin’ çağrısıyla kendi içlerindeki çatışmayı belirginleştiren bir tavır ortaya koydu. Gerek Sayın Kılıçdaroğlu’nun gerekse Sayın İmamoğlu’nun kendi aralarındaki bu çatışmanın devlet kurumlarını yıpratarak, kendi siyasi emellerine alet ederek yapılmamasını özellikle tavsiye ediyorum” dedi.

Ömer Çelik: Sn. Kılıçdaroğlu’nun son açıklamaları yanlış! kanunsuzluğu teşviktir!..